JEMGYÝET

Filipp Kirkorov ve Mustafa Sandal Konser verdi

Son yıllarda Türkmenistan’da bir gelenek haline dönüşen Yılbaşı öncesinde yabancı ülke sanatçılarının sahne aldığı konser programı, bu sene ünlü Rus sanatçı Filipp Kirkorov ile başladı. Türkmenistan’a yabancı olmayan Rus sanatçı, 10 bin seyirci kapasiteli Buz Köşkü’nde sevilen şarkıları ile Türkmen hayranlarını çoşturdu.

Daha önce Hazar’ın kıyısındaki Avaz turizm bölgesinde de sahne alan Kirkorov, Aşkabat’taki konserinde dünya genelinde de sevilen repertuvarından parçalar seslendirdi.

Rus şarkıcı, Türkmenistan’a ve Türkmen halkına teşekkürlerini bildirerek, bu kadar sıcak karşılamadan büyük memnuniyet duyduğunu açıkladı. Konsere katılanların Yeni yılını kutlayan Kirkorov, sahnedeki izlyecilere Türkmence hitap etmesi büyük alkış aldı.

Türkmenistan’da Yılbaşı konser programı dün Mustafa Sandal ile devam etti . Türk pop müziğinin usta ismi Mustafa Sandal sevenleri coşturdu. Daha önce de Türkmenistan’da konser veren Türk sanatçı, “Küştepdi gazalı” ile de Türkmenistan’da tanınmaktadır. Türkmen Liderinin sözlerine “Öne, öne can Vatanım Türkmenistan” şarkısını söyleyen Sandal, büyük alkış aldı. Konserler serisi Özbekistan’ın son yıllarda ünlenen sanatçıcı Ozodbek Nazarbekov da, konser verecek.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Beýik Britaniýanyň daşary işler ministri Aşgabada geldi

Türkmenistan bilen Beýik Britaniýa täze ylalaşyklara gol çekdiler

Beýik Britaniýanyň daşary işler ministri Merkezi Aziýa saparyna başlady

“Galkanyň” hokkeýçileri «Türkmenistanyň at gazanan sport ussady» diýen hormatly ada eýe boldular

“Galkan” – çempion

Ata Watan Eserleri

Türkmenistanyň Prezidentiniň täze kitaby Ankarada tanyşdyryldy