TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
DÜNÝÄ

Filipinler, Türkmenistan’a büyükelçi atadı

Türkmenistan Devlet Başkanı’nın talimatıyla Meclis Başkanı Akca Nurberdiyeva, Filipinler Büyükelçisi Wilfredo Santos’dan güven mektubunu kabul etti. Meclis Başkanı, yeni büyükelçiyi diplomatik görevinde başarılar diledi.

Filipinler Büyükelçisi, Türkmenistan halkını Uluslararası Tarafsızlık Günü ile tebrik ederek, kendi görevini layıkıyla yerine getirmek için çaba göstereceğini söyledi.

Görüşmede, yabancı büyükelçiye Türkmenistan’ın iş politikasının önemli alanları, halkın sağlıklı yaşamı, spor, turizm, eğitim ve bilim sektörünün geliştirilmesi konusunda yapılan reformlar hakkında bilgi verildi. Ayrıca, Türkmenistan’ın tarihi ve kültürel mirasının yaygınlaştırılması için yapılan çalışmalardan bahsedildi.

Büyükelçi Santos, Türkmenistan Devlet Başkanı’nın dünya barışı, istikrarı ve sürdürülebilir kalkınma için ileri sürdüğü inisiyatiflerine ve tarafsızlık siyasetine tüm dünyada olduğu gibi Filipinlerde de büyük saygı gösterildiğini kaydetti. Yabancı ülke büyükelçisi, Türkmenistan ile eğitim ve turizm alanında daha verimli bir işbirliği yapmak istediklerini belirtti.

Öte yandan, büyükelçiliği binası İran’ın başkenti Tahran’da bulunan Filipinler  Büyükelçisi Santos, Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı’nda da kabul edildi. Buradaki görüşmede, taraflar siyaset, tarım ve turizm alanlarında işbirliğini genişletme imkânlarını değerlendirdi. 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

 

 

 

Ýene-de okaň

Gazagystanda Merkezi Aziýanyň iň uly metjidi açyldy

Ata Watan Eserleri

Ýaponiýanyň daşary işler boýunça döwlet ministriniň Türkmenistana sapary meýilleşdirilýär

Ata Watan Eserleri

Ýaponiýada täze hökümet düzüldi

Ata Watan Eserleri