TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Erdoğan’dan Türkmenistan’a Ramazan Bayramı mesajı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov’a Ramazan Bayramı dolayısıyla tebrik mesajı gönderdi.

Mesajında, Türkmen Lideri’ni Ramazan Bayramı vesilesiyle tebrik eden Erdoğan,  bu mübarek bayramın tüm Müslüman Ümmete ve gezegene huzur ve sükunet getirmesini diledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı, bu fırsattan istifade ederek, Türk halkı ve şahsı adına Türkmen Lideri’ne, sağlık ve mutluluk, kardeş Türkmenistan halkına ise refah ve mutluluk dileklerini iletti.

Cumhurbaşkanı Erdogan yanı sıra Türkmen Lideri’ne Ramazan Bayramı dolayısıyla Ürdün Kralı II. Abdullah, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım-Comart Tokayev, Singapur Cumhurbaşkanı Halima Yakob, Kazakistan Birinci Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Afganistan İcra Hükümeti Başkanı Abdullah Abdullah, Birleşik Arap Emirlikleri Başkan Yardımcısı, Başbakan, Dubai Prensi Muhammed bin Rashid Al-Maktoum, Birleşik Arap Emirlikleri Silahlı Kuvvetleri Baş Komutanı Vekili Abu Dabi'nin Prensi Mohammed bin Zayed Al Nahyan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri Bağdat Amreyev, Birleşik Arap Emirlikleri Başkanı Halife bin Zayed Al Nahyan, Irak Cumhurbaşkanı Barham Saleh, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman gibi pekçok dünya lideri tebrik mesajı gönderdi.

Ýene-de okaň

Türkmenistan-Koreýa Respublikasy: parlament ugry boýunça ylalaşyga gol çekildi

“Türkiýe-Azerbaýjan-Türkmenistan” üçtaraplaýyn sammiti Awazada geçiriler

Prezident Ärdogan Türkmenistanyň daşary işler ministrini kabul etdi

Teswirle