TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
GENERAL

Türkmenistan’daki yabancı sirk gösterisi büyük ilgi gördü

Türkmenistan’ı Yılbaşı heyecanı sardı. Yeni yıl öncesinde başkent Aşkabat’ta yabancı ülke sanatçılarının katılımıyla konser programları düzenlenirken, diğer tarafdan yabancı  ülkeden gelen sirk sanatçılarının gösterileri büyük ilgi gördü.

Türkmen Devlet Sirk salonunda yerli ve yabancı sirk sanatçıları tarafından  birbirinden heyecanlı ve zevkli gösteriler sunuldu.  Çocuklar kadar büyüklerin de ilgi gösterdiği sirkte sahnelenen yetenekler, büyük ilgi topladı.

Aşkabat’taki sirk salonunda akrobasi gösterileri, jonglörler, palyaçolar, kukla ve sihirbazların gösterileri sergilendi. Rus sirk ustaları Aleksandr Loginov ve Vladimir Sozanov’un akrobasi gösterileri büyük ilgi gördü. Rus palyaço Mihail Mingazov ise köpek ile sunduğu gösterileri izleycilerden alkış aldı.

Program kapsamında Türkmenistan’ın Galkınış atlı grubunun gösterisi de büyük beğeni topladı.

Sirkin en can alıcı gösterisi Mısırlı Hamad Kut’un 10 aslan ve 3 kaplan ile sunduğu gösteri oldu. Gümüş İdol ödülünün sahibi Hamad Kut, yaban hayvanlar ile yaptığı gösterileri çocuklarda heyecanlı dakikalar oluşturdu.

Ülkede Yılbaşı öncesinde okullarda da kış tatili başlıyor. Bu nedenle 18 Aralık 2016 ve 22 Ocak 2017 tarihleri arasında Türkmen Devlet Sirki’nde çeşitli yerli ve yabancı sirk sanatçılarının gösterileri sunulacak.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

 

Related posts

The ambassador of Turkmenistan presented copies of the letters of credence to the Deputy minister of Foreign Affairs of the Republic of Korea

Humanitarian assistance from Turkmenistan arrives in Karachi for flood affectees

Ata Watan Eserleri

Presıdent of Turkmenistan:Ashgabat process is an essential and integral part of the global transport agenda

Ata Watan Eserleri

Teswirle