TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
GENERAL

Türkmenistan’da Ekonomi Fuarı düzenleniyor

Bu sene bağımsızlığının 25.yılını kutlayan Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta ülkenin ekonomik alanında elde ettiği başarıları anlatan fuar düzenleniyor. Fuara, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanaov ve beraberindeki heyet başta olmak üzere yabancı ülke büyükelçileri, Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcıları ve çok sayıda davetli katılıyor.

11-12 Ekim tarihlerinde Türkmenistan Sanayi ve Ticaret Odası’nın fuar merkezinde düzenlenen sergide, Türkmenistan’ın ekonomik alanındaki başarıları sergileniyor. Ülkenin bütün bakanlıkları olmak üzere özel sektör temsilcileri de standa açarak, bağımsızlığın 25.yılına büyük başarılar ile geldiğini gösterdi.

 Fuarın katılımcılarına kutlama mesajı gönderen Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, ülkesinin ekonomik alanında elde ettiği başarılarından gurur duyduklarını kaydetti.

Sayın Devlet Başkanı’nın kutlama mesajında; “Çeşitli alanda elde ettiğimiz başarılardan gurur duymaya haklıyız. Son teknolojiler ile donatılan üretim tesislerinde yüksek kaliteli ürünler üretiliyor. Kısa dönemde büyük projelere imza atıldı. Ekonominin bütün alanlarında köklü reformlar yapılarak, bu alandaki çalışmalar hızla devam ettiriliyor” şeklinde ifadeler yer aldı.

Fuara katılan Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, Türkmen halkının Bağımsızlık Bayramı ile kutlayarak, geçen 25 sene içerisinde büyük başarıların kazanıldığını kaydetti. Petrolgaz sektörü, sanayi tesisleri, turizm potansiyelinin Türkmenistan’ın bundan sonraki dönemde daha da büyüyeceğinin birer kanıtı olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Minnihanov, Tataristan’ın Türkmenistan ile sıkı bir işbirliği içerisinde olduğunu kaydetti.

Resmi konuşmaların ardından resmi heyet, standları dolaştı ve ülkedeki yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Related posts

The ambassador of Turkmenistan presented copies of the letters of credence to the Deputy minister of Foreign Affairs of the Republic of Korea

Humanitarian assistance from Turkmenistan arrives in Karachi for flood affectees

Ata Watan Eserleri

Presıdent of Turkmenistan:Ashgabat process is an essential and integral part of the global transport agenda

Ata Watan Eserleri

Teswirle