TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
WORLD

Türkmenistan’da askeri kurumlarda görev değişikliği

Türkmenistan Devlet Başkanı ve Başkomutan Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Devlet Güvenlik Kurulu’nun toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, Ocak-Mayıs 2018 tarihleri arasında askeri kurumlardaki yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Türkmen Lider, Oğuzhan Köşkü’nden Devlet Güvenlik Kurulu’nun yapıldığı İçişleri Bakanlığı binasına bisiklet ile geldi. Devlet Başkanı’na Devlet Güvenlik Kurulu Sekreteri Yaylım Berdiyev eşlik etti. Toplantıda askeri kurumlardaki faaliyetler ele alındı ve görev değişiklikleri gerçekleştirildi.

Devlet Başkanı, Türkmenistan Milli Güvenlik Bakanı Dövrangeldi Bayramov’u görevden aldı. Bu göreve, Devlet Güvenlik Kurulu Sekreteri ve Savunma Bakanı Yaylım Berdiyev’i atadı. Boşalan Savunma Bakanı görevine ise Devlet Sınır İdaresi Başkanı ve Sınır Güçleri Komutanı Begenç Gündoğdıyev tayin edildi.

Devlet Sınır İdaresi ve Sınır Güçleri Komutanı görevine ise Savunma Bakanı Yardımcısı Şadurdı Durdıyev atanarak, bakan yardımcısı görevinden alındı.

Ayrıca, toplantıda İçişleri Bakanı İsgender Mulikov’un rütbesi korgenerale kadar yükseltildi.

Related posts

USAID Supports Environmental Audit Law in Turkmenistan

Experience a winter fairy tale with the Eastern Express in Türkiye

Events within the framework of the visit of the Minister of Foreign Affairs of the Kingdom of Saudi Arabia to Turkmenistan

Teswirle