TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
GENERAL

Türkmen takımları, AFC Kupası’nda ilk maçlarını oynadı

Türkmenistan’ın Altın Asır ve Ahal takımları, AFC Cup Kupası’nda D grubunda mücadele ediyor. Türkmen takımları bu gruptaki ilk maçını oynadı. Türkmenistan lig şampiyonu Altın Asır deplasmanda Kırgızistan’ın Alay takımı ile karşılaştı. Altın Asır bu maçı 6:3’lük bir skorla kazanarak, grubun lideri oldu. Ahal takımı ise deplasmanda Tacikistan’ın İstiklal takımına 0:1 skorla yenildi.

Altın Asır ile Alay takımlarının karşılaşması, AFC Kupası’ndaki en bol gollü bir maç oldu. Türkmen takımı karşılaşmanın 11.dakikasında 2017 yılının gol kralı Murat Yakşiyev ile öne geçti. Daha sonra Altın Asır takımı maçın 19. ve 40.dakikalarında Altımurat Annadurdıyev’in attığı gollerle farkı açtı. Maçın ilk yarısının 39.dakikasında ev sahibi Kırgızistan’ın Alay takımından İliaz Alimov’un attığı golle ilk yarının skoru 3:1 oldu. İkinci yarıya hızlı başlayan Kırgız ekibi 46.dakikada Kozho Joel’in attığı gollerle farkı bire indirdi.

Murat Yakşiyev 51.dakikada skoru 4:2’ye yetirdi. Kırgız ekibi 57.dakikada Maksadbek Alimov’un attığı golle durumu 4:3 yaptı. Karşılaşmanın sonlarına doğru Türkmen takımından Altımurat Annadurdıyev kendisinin 3’ünci takımının 5’nci golünü kaydetti. Maçın 88.dakikasında Begmurat Bayov maçın skorunu belirleyen golü attı.

AFC Kupası’nda mücadele eden diğer Türkmen takımı Ahal ise deplasmanda Tacik ekibine yenildi.

AFC Kupası’nın D grubundaki 2 turun maçları 13 ve 14 Mart tarihlerinde oynanacak. 13 Mart’ta Ahal takımı Aşkabat’ta Kırgızistan’ın Alay takımı ile karşılaşırken, 14 Mart’ta Altın Asır takımı Balkanabat kentinde Tacikistan’ın İstiklal takımı ile karşılaşacak.

Related posts

Turkmenistan diversifying economy rapidly

Transport diplomacy: expansion of mutually beneficial cooperation

Ata Watan Eserleri

World Science Day for Peace and Development

Ata Watan Eserleri

Teswirle