TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
GENERAL

Türkmen Lider, Putin ve Rahman ile telefonda görüştü

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman telefonda görüştü.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Orta Asya ziyareti çerçevesinde Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman ile Duşanbe’de bir araya geldi. İki Liderin görüşmesinden sonra Türkmenistan Devlet Başkanı ile telefon görüşmesi gerçekleştirildi.

Tacikistan ile Türkmenistan Devlet Başkanları telefon görüşmesinde iki ülke arasındaki münasebetlerin mevcut durumunu ele aldı. Ayrıca liderler bu ilişkilerin gelecekte de devam ettirilmesi konusunda işbirliğine hazır olduklarını teyit ettiler. Liderler ayrıca, ülkeler arasındaki bölgesel ve uluslararası işbirliği konularını masaya yatırdı.

Türkmenistan ile Rusya Devlet Başkanları’nın telefon görüşmesinde de, ikili münasebetler ele alındı. Türkmenistan Devlet Başkanı, Rus mevkidaşını Türkmenistan’a davet etti. Rus Lider, bu ziyareti memnuniyetle kabul etti. Ziyaret tarihi diplomatik çevreler tarafından belirlenecek.

Rusya Devlet Başkanı, Orta Asya turu kapsamında Kazakistan, Tacikistan ve Kırgızistan’da resmi ziyaret gerçekleştirdi.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Related posts

The ambassador of Turkmenistan presented copies of the letters of credence to the Deputy minister of Foreign Affairs of the Republic of Korea

Humanitarian assistance from Turkmenistan arrives in Karachi for flood affectees

Ata Watan Eserleri

Presıdent of Turkmenistan:Ashgabat process is an essential and integral part of the global transport agenda

Ata Watan Eserleri

Teswirle