TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
GENERAL

Türkmen Lider Avaza’da tatilde

9-23 Temmuz tarihlerinde hükümet üyelerinin tatil yapmalarına izin veren Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov’un kendisi de Avaza ulusal turizm bölgesinde tatil yapıyor. Türkmen Lider tatilinin ilk gününde torunu Kerimguli ile Hazar Denizi’nin kıyısında bisiklet turu yaptı.

Sabahın erken saatlerinde denizin kıyısında bisiklet kullanan Türkmen Lider ve torunu, daha sonra Avaza spor kompleksinde spor egzersizlerini yaptı. Torunu ile basketbol, tenis ve masa tenisi oynayan Türkmen Lider daha sonra kültürel faaliyetlerde bulundu.

Devlet Başkanı, tatil kapsamında yeni kitap çalışmalarını gerçekleştirdi ve yeni şiirini bitirdi. ‘Spor, Türkmenistan ve güzel Avaza’ kelimeleri ile başlayan yeni şiirini torunu Kerimguli ile paylaştı.

Türkmen Lideri’nin yeni kaleme aldığı şiirini torunu İngilizceye çevirdi. Daha sonra torunu bu şiir kapsamında beste çalışmalarını gerçekleştirdi. İlk akortları dinleyen Devlet Başkanı, melodinin özgünlüğüne dikkat çekti ve ana motivasyonu, tonalitesi ve ritmi hakkında daha fazla ayrıntı için bir dizi ipucu verdi.

***

Ayrıca tatil günleri Avaza ulusal turizm bölgesinde Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcıları, bakanlar, milletvekilleri ve diğer yetkililer de tatil yapmaktadır. Bunun yanı sıra devlet yetkilileri ülkenin Arçman, Yılısuv, Mollakara gibi birçok kaplıcalarında da tatil dönemini değerlendirebilecekler.

Related posts

International Internet-Free Day

U.S.-Based Getty museum and Turkmenistan’s state museum begin cooperation to preserve a 5th century buddha head through the U.S. Embassy’s Afcp program

Turkmenistan condemns attack on Azerbaijan Embassy in Iran

Teswirle