TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
WORLD

Ticaret Bakanı Pekcan Aşkabat’ta Fuar açılışını yapacak

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın Aşkabat’ta düzenlenecek Türk İhraç Ürünleri fuarının açılışını yapacağı açıklandı. TC Aşkabat Ticaret Müşavirliğinden bildirildiğine göre, Bakan Pekcan bu önemli fuarın açılışını da gerçekleştirmek ve resmi görüşmeler yapmak için yakında Aşkabat’a gelecek.

Türkmenistan'da her yıl düzenlenen Türk İhraç Ürünleri Fuarı'nın 9 uncusu bu yıl yine Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda Meridyen Fuarcılık tarafından 15-17 Aralık 2018 tarihlerinde Aşkabat'ta düzenlenecektir.

Türkiye Cumhuriyetinin bu Fuara verdiği önem doğrultusunda, Fuarın açılışı Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan tarafından yapılacaktır. Sayın Ruhsar Pekcan, bu vesileyle resmi görüşmeler de gerçekleştirecektir. Ayrıca, Fuar açılışına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-Türkmen İş Konseyi Başkanı Sayın Halil Avcı'da katılacaklardır.

Türk  ve Türkmen iş dünyasının haberlerini ilgiyle takip ettiği www.atavatan-turkmenistan.com  sitesini temsilen Atavatan Türkmenistan Uluslararası Dergisinin Genel Yayın yönetmeninin de katılacağı fuar açılışına çok sayıda yetkilinin iştirak etmesi beklenmektedir.

9.Türk İhraç Ürünleri Fuarı'na bu sene yaklaşık 60 firma katılacaktır. Firmalar ağırlıklı olarak, inşaat malzemeleri, gıda ve temizlik ürünleri, sera imalatçıları ve makine üreticilerinden oluşmaktadır.

Türkiye ile Türkmenistan arasındaki ticari ilişkilerin artmasına katkı sağlayacak bu Fuarın, özellikle Türkmenistan'da faaliyet gösteren firmalar için bir buluşma noktası olması beklenmektedir.

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

Resmi Instagram Hesabımız için :

https://www.instagram.com/atavatanturkmenistan/

 Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Line İD : @atavatanjournal       

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

 

IMO Hesabı : +993 65 80 24 70     

Related posts

A solemn event dedicated to the renovation of the Health Center of Garamgol Etrap, Faryab province of Afghanistan and the provision of humanitarian aid

Joint conference of the European Union and Turkmenistan on “Green energy and EU strategies for the use of hydrogen and the reduction of methane emissions”

USAID Supports Turkmen Artisans to Expand Sales to Global Markets

Teswirle