TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
GENERAL

Serdar Akar Aşkabat Ticaret Baş müşaviri görevine atandı

Türkiye ve Türkmenistan arasındaki ticari ilişkilerde önemli görevler üstlenen ticaret müşavirleri, özellikle iki ülkenin özel sektör temsilcileri arasında da köprü görevini yapmaktadır. Edinilen bilgiye göre TC Aşkabat Ticaret Müşavirliğine baş müşavir olarak Serdar Akar atandı.  Daha önce yıllardır bu görevi yapan Akar’ın yeniden bu göreve atanması yapıcı kişiliği ve çok geniş tecrübesi nedeniyle iş çevresinde de olumlu karşılandı.

Serdar AKAR, Aşkabat Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliğinde ilk olarak 2008 yılı Aralık ayında Ticaret Baş müşaviri olarak görevine başlamış ve 4 yıllık görevinden sonra 2013 yılı Ocak ayında Aşkabat’tan ayrılmıştı. 2013 yılı Nisan ayında tekrar geçici görevle Ticaret Müşavirliğine gelmiş ve 6 aylık görevi sonrası 2013 yılı Ekim ayında Ankara’ya Ekonomi Bakanlığı’na dönmüştür. 2016 yılı Ağustos ayında ihtiyaç duyulması nedeniyle tekrar Ticaret Müşavirliğinde geçici olarak görevlendirilmiş ve 1 yıllık görevi sonrası merkeze dönmüştür. Bu kez, Ekonomi Bakanlığı tarafından, Aşkabat Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliği’ne tekrar Ticaret Baş müşaviri olarak atanmış olup, 2018 yılı Ocak ayı içerisinde Aşkabat’a gelerek görevine başlaması beklenmektedir.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

 

Related posts

The ambassador of Turkmenistan presented copies of the letters of credence to the Deputy minister of Foreign Affairs of the Republic of Korea

Humanitarian assistance from Turkmenistan arrives in Karachi for flood affectees

Ata Watan Eserleri

Presıdent of Turkmenistan:Ashgabat process is an essential and integral part of the global transport agenda

Ata Watan Eserleri

Teswirle