TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
GENERAL

Fransa Cumhurbaşkanından Asya Oyunlarına övgü

Asya oyunlarını başarılı tamamlayan Türkmenistan’a uluslararası övgüler devam ediyor. BM üst yönetiminin Asya oyunlarını övücü sözlerinden sonra bu defa övgü Fransa’dan geldi. Fransa Cumhurbaşkanı  Emmanuel Macron Türkmen Liderine mektup gönderdi. TDH tarafından yayınlanan Mektupta “ Sizi hem de Türkmenistan halkını 17-27 Eylül 2017 tarihinde Aşkabat’ta Kapalı binalarda ve Savaş Sanatı 5. Asya oyunlarının başarılı ile geçirilmesi ile en kalbi duygularla kutlamalarımı gönderiyorum. Sizin başkentinizde bu önemli etkinliğin yapılması bu 11 günün devamında Aşkabat’ı Asya’nın spor başkenti yaparak, bölgesel sınırlarından çıkarak tüm dünyanın sporseverlerinin dikkatini Türkmenistan’a çevirdi, izleyiciler bu oyunların üstü ile Türkmenistan’ın doğa güzelliklerini ve mirasını keşfettiler, ayrıca onun sakinlerinin geleneksel misafirperverliğini hissettiler.

Siz Okyanusya’nın 19 ülkesinin ve bölgelerinin temsilcilerini bu oyunlara katılım için davet ettiniz ve bununla birlikte, Büyük Okyanus’ta bulunan ülkemize ait 2 bağımlı toprağın Fransız Polinezya’sı ve Yeni Kaledonyalı  sporcuların  Kapalı binalarda ve Savaş Sanatı 5. Asya oyunlarında Fransa’yı temsil etmesini ifade etmekten mutluluk duyuyorum.  Sayın Devlet Başkanı, Size derin saygılarım hakkındaki inandırmalarımı kabul etmenizi rica ederim” denilmektedir.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

 

Related posts

International Internet-Free Day

U.S.-Based Getty museum and Turkmenistan’s state museum begin cooperation to preserve a 5th century buddha head through the U.S. Embassy’s Afcp program

Turkmenistan condemns attack on Azerbaijan Embassy in Iran

Teswirle