TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
GENERAL

Avaza ’da Uluslararası Turizm Fuarı

Türkmenistan’ın dünya turizmine kazandırdığı önemli turizm destinasyonlarından Avaza Ulusal Turizm Bölgesinde "Turizm ve Seyahat" konulu Uluslararası Fuar ve bu alandaki işbirliğinin geliştirilmesine ilişkin  konferans düzenlendi. Söz konusu fuar ve konferansa, 20’den fazla ülkeden; Rusya, Çin, ABD, İngiltere, Avustralya, Brezilya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Bulgaristan, Macaristan, Finlandiya, Danimarka, Sırbistan, İtalya, İran, Hindistan, Belarus, Kazakistan, Özbekistan ve Ukrayna’dan temsilciler katıldı.

Avaza turizm bölgesindeki Seyrana otelinde düzenlenen fuarın açılış töreninde folklor gösterileri düzenlendi. Türkmenistan’ın kültürel değerlerinin yansıtıldığı açılış töreninden sonra resmi heyet, stantları gezdi. Fuara 20’den fazla yabancı şirket katılarak, bu alandaki imkânlarını tanıttı. Yabancı ülke stantlarında Ukrayna’nın Resort Hootel Karpaty oteli, Belarus’un BelAgroTravel turizm acentesi, Polonya’nın turizm şirketi Rainbow Torus SA, Dubai’nin ünlü Al Rakyah Torusim şirketinin Rusya şubesi, Torus France şirketinin bölge temsilciliği, Çek Cumhuriyeti’nin Astra turizm acentesi, İran’ın Fardis Parwaz şirketi, Özbekistan’ın Bek Tour şirketleri ziyaretçilerinin akına uğradı.

Fuarda, Türkmenistan Devlet Turizm Komitesi’nin işletmeleri, 60 civarında yerli turizm firmaları, Avaza’daki oteller kendi çalışmalarını anlattı. Yelken Yat Kulübü, yelken sporu ve suda aktif dinlenmek için sunduğu hizmetlerin çeşitliliği hakkında bilgiler verdi.

Fuar, Türkmenistan'ın ve bölgelerinin eşsiz turistik fırsatlarını tanımak, seyahat endüstrisindeki trendler hakkında en yeni bilgileri edinmek, çeşitli rekreasyon organizasyonu düzenlemek konusunda bilgi almak için önemli zemin olmuştur. 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Related posts

The ambassador of Turkmenistan presented copies of the letters of credence to the Deputy minister of Foreign Affairs of the Republic of Korea

Humanitarian assistance from Turkmenistan arrives in Karachi for flood affectees

Ata Watan Eserleri

Presıdent of Turkmenistan:Ashgabat process is an essential and integral part of the global transport agenda

Ata Watan Eserleri

Teswirle