TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
GENERAL

AGIT Genel Sekreterinden Türkmen Liderine kutlama

AGIT Genel Sekreteri Lamberto Zenyer’den Türkmen Liderine 12 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşen seçimlerde kazanan zaferi nedeniyle kutlama mesajı geldi. Kutlama mesajında aşağıdaki ifadeler yer almıştır:

“Sizi Türkmenistan’ın Devlet Başkanlığının 12 Şubat’ta gerçekleşen seçimlerinde Devlet Başkanlığına yeniden seçilmenizden dolayı tebrik ederin, bu seçimlerde Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatının (AGİT) Demokrasi ve İnsan hakları idaresinin uzmanları gözlemci oldular. Fırsattan istifade ederek, Size AGIT ve Türkmenistan’ın arasındaki derin işbirliğinin kurulmasından dolayı teşekkürlerimi beyan ederim. Sizin yurdunuz çok yılların devamında Orta Asya’da önemli bir ortağımızdır. Sizin Başkanlığınızda Türkmenistan’ın bundan sonra da demokratik yönetimi, güvenliği ve ekonomik istikrarı sağlamlaştırmak konusunda reformlara devam edeceğine inanıyorum. Sizi AGIT Aşkabat’taki Merkezi tarafından yurdunuzun girişimlerini daima tam desteklediğimizi inandırmaya izin verin”

Seçimlerden sonra, seçimleri izleyen uluslararası gözlemcilerden seçim sonuçlarına ilişkin olumlu değerlendirmeler gelmişti. AGIT Genel Sekreterinin Türkmen Liderine gönderdiği tebrik mesajı bu anlamda önemli kabul edilmektedir.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Related posts

Turkmenistan diversifying economy rapidly

Transport diplomacy: expansion of mutually beneficial cooperation

Ata Watan Eserleri

World Science Day for Peace and Development

Ata Watan Eserleri

Teswirle