TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

EİT TSO Genel Sekreteri’nden TAPİ önerisi

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Ticaret ve Sanayi Odası (EİT TSO) Genel Sekreteri Adem Kula, Türkmenistan’da çalışma ziyaretinde bulundu. EİT TSO Genel Sekreteri Kula, Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı’nda kabul edildi.  Adem Kula aynı zamanda Atavatan Türkmenistan Uluslararası dergisi imtiyaz sahibidir.

Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı resmi internet sitesinde yer alan habere göre, toplantının başında Adem Kula sıcak bir karşılama için Türkmen tarafına teşekkür etti ve devam eden işbirliği için minnettarlığını ifade etti.

Görüşmede, taraflar ticaret ve sanayi sektöründeki işbirliği imkânlarını ve olanaklarını değerlendirdi ve bu konularda görüş alışverişinde bulundu. EİT TSO Genel Sekreteri Adem Kula, İstanbul’da Türkmenistan-Afganistan-Pakistan-Hindistan (TAPİ) doğalgaz boru hattı projesi, Türkmenistan-Afganistan-Pakistan (TAP) elektrik hattı projesi ile ilgili brifing düzenleme teklifinde bulundu. Konuk ayrıca, bu tür etkinliklerin Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’na üye diğer ülkelerin ilgisini çekeceğini ifade etti.

Görüşme sonunda Türkmen tarafı, EİT TSO Genel Sekreteri Adem Kula’nın önerilerini değerlendirmeye söz vererek, Türkmenistan'ın dünya sahnesinde daha fazla tanınmasına katkıda bulunan çalışmaları için ayrıca teşekkür etti.

Ýene-de okaň

Ministrler Kabinetiniň giňişleýin mejlisi indiki hepde geçiriler

Türkmenistanyň Prezidentine goşun generaly harby adynyň nyşany gowşuryldy

Türkmenistanyň Döwlet migrasiýa gullugyna täze ýolbaşçy bellendi

Ata Watan Eserleri

Teswirle