17.1 C
İstanbul
26/02/2020 14:56
Ana Sayfa DÜNYA Türkmenistan'ın Tarafsızlığının 25. yıldönümü için web sitesi açıldı

Türkmenistan’ın Tarafsızlığının 25. yıldönümü için web sitesi açıldı

Türkmenistan bu sene 12 Aralık 1995 yılında Birleşmiş Milletler tarafından onaylanan Daimi Tarafsızlık statüsünün 25.yıldönümünü kutlamaktadır. Bu önemli tarih için ülke çapında ve yurtdışında bir dizi etkinlikler düzenlenmektedir ve düzenlenecektir.

12 Aralık 2020 tarihinde Türkmenistan’ın Tarafsızlığının 25.yıldönümü için Aşkabat’ta “Tarafsızlık politikası ve uluslararası barış, güvenlik ve sürdürülebilir kalkınmanın sağlanmasındaki rolü” konulu uluslararası konferans gerçekleştirilecek. Şimdiden bu konferans için hazırlıklar yapıldı. Türkmenistan tarafından yurtdışına davetiyeler gönderildi.

Türkmenistan Devlet Başkanı’nın talimatı üzerinde 11-12 Aralık tarihinde düzenlenecek konferans için Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı tarafından Türkmence, Rusça ve İngilizce haberler yayınlayacak ‘ www.neutrality.gov.tm  ’ özel web sitesi açıldı.

Söz konusu web sitesi ile iletişim kurarak herkesin uluslararası forum, çalışma programı ve Türkmenistan, ülkenin dış politika öncelikleri, kalkınma stratejileri ve ekonomi ve sosyal alanda başarıları hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlar.

Web sayfasında, uygun formu doldurarak ve online kişisel veri kaydı ile konferansa katılmak için elektronik başvuruda bulunmak imkanı yer almaktadır.

Haber akışına ek olarak, ülkenin uluslararası yaşamındaki olaylar hakkında görsel bilgi sunan bir fotoğraf galerisi ve bir yayın arşivi de var.

Yeni internet kaynağının kullanışlı yapısı ve modern tasarımı, oldukça basit, hızlı ve kullanışlı olmasına imkân sağlamıştır.

ATAVATAN TÜRKMENİSTAN DERGİSİ TARAFSIZLIK BAYRAMINI KUTLUYOR

Türkmenistan’daki kapsamlı reformları ve ülke ekonomisinde elde edilmekte olan başarıları dünya toplumuna ulaşması için ivedilikle çalışan Uluslararası Atavatan Türkmenistan Dergisi, Türkmenistan’ın Tarafsızlığının 25.yıldönümü vesilesiyle yarışma düzenlemeyi hedeflemektedir.

Uluslararası Atavatan Türkmenistan Dergisi, ‘ www.atavatan-turkmenistan.com  ’ sitesi aracılığıyla Türkçe, Rusça, Türkmence ve İngilizce olmak üzere Türkmenistan’ın ekonomi ve sosyal alandaki gelişmeleri ile ilgili haber yazıları hazırlayarak,  dünyanın çeşitli ülkelerinden geniş okur kitlesine ulaştırılmaktadır.

www.atavatan-turkmenistan.com ” sitesinde Türkmenistan’ın Tarafsızlığının 25.yıldönümü için oluşturulan yeni web sitesinin linki paylaşılarak, Aralık ayında düzenlenecek büyük konferansı anlatmak için kurulan site ile ilgili bilgilerin daha fazla okur kitlesine ulaşması için imkan oluşturuldu.

 

SON HABERLER

Türkmenistan’ın Tarafsızlık yıldönümü Uşak’ta kutlandı

Türkmenistan’da 2020 yılının ‘Türkmenistan – Tarafsızlık Ülkesi’ ülkesi ilan edilmesi ve Türkmenistan’ın Daimi Tarafsızlığının 25.yıldönümü vesilesiyle etkinlik düzenlendi. İki ülke milli marşlarının çalınması ile...

Türkmenistan’ın koronavirüs ile mücadelesi

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı ve Hastalıkların Yayılmasıyla Mücadele Olağanüstü Komisyon Başkanı Pürli Agamuradov ve Sağlık Bakanı Nurmuhammet Amannepesov...

Türkiye’de Türkmenistan’ın ‘Tarafsızlık’ konseri

25 Şubat 2020 tarihinde Türkiye’nin Karabük üniversitesinde Türkmenistan’ın Daimi Tarafsızlığının 25.yıldönümü ve 2020 yılı ‘Türkmenistan-Tarafsızlık Yurdu’ sloganı dolayısıyla Türkmenistan’ın Türkiye Büyükelçiliği tarafından konser programı...

Türkmenistan Yabancı yatırımlar hukuku Dubai’deki sunumum konusu oldu

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentinde devam edem Uluslararası Petrolgaz Road Show Forumu’nda Uluslararası Atavatan Türkmenistan Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Av. Dr.Döwran Orazgylyjow Türkmenistan’ın yabancı...
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -
- Advertisment -

ÇOK OKUNANLAR

Kakama Gowuşmadyk Hatlar

Kaka, soňky günler sabrym ýetenok, Garaşmaga, göreşmäge, ýeňmäge. Umydymy baýdak edip gezsemde, Haýry ýetmez gussalarmy kemmäge.

Geografyň gutlagy

Hormatly “Atawatan Türkmenistan” halkara Žurnalynyň okyjylary we bäsleşige gatnaşýanlar! Siziň hemmäňize bäsleşikde uly üstünlikler ýar bolsun, galamyňyzyň ujy ýiti bolsun!

Huşum birýana

Aşyk bolup öz obamyň gözelne, Aklym haýran gitdi, huşum birýana, Janym gurban geljegine, ezelne, Gamym birýan gitdi, joşum birýana.

Bagyşla diýmäge derek

Yşk ýüpüni üzäýjekmi, Ýürekden söýmäge derek? Aýralyga dözäýjekmi, «Bagyşla» diýmäge derek?