TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
DÜNÝÄ

Dünya Tarafsızlık Günü İstanbul’da Kutlanacak

Türkmenistan İstanbul Başkonsolosluğu son günlerde düzenlediği etkinlik sayısını giderek arttırmaktadır. Son 20 gün içinde 3 etkinliğine imza atacak Başkonsolosluk, Dünya Tarafsızlık Gününü İstanbul’da gerçekleştireceği etkinlik ile kutlayacak. 16 Kasım 2017 tarihinde Türkmenistan’ın Bağımsızlık günü resepsiyonu, 27 Kasım 2017 tarihinde Türkmenistan Devlet Başkanının “Türkmenistan-Büyük İpek Yolunun Kalbi” isimli kitabının tanıtım konferansını düzenleyen Türkmenistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu, 6 Aralık 2017 tarihinde Dünya Tarafsızlık gününü kutlayacak.

Kültür AŞ ile birlikte düzenlenecek etkinlik, 6 Aralık 2017 tarihinde saat 15.00’de başlayacak. “Türkmenistan’ın Daimi Tarafsızlığının 22. Yıl dönümü Birleşmiş Milletler tarafından  “12 Aralık- Dünya Tarafsızlık Günü olarak ilan edilmesi” paneli Maltepe mahallesi Topkapı Kültür Parkında düzenlenecek.

Panelde, Türkmenistan’ın İstanbul Başkonsolosu sayın Myratgeldi Seyitmammedov’un ve Kültür AŞ Genel Müdürü sayın Rıdvan Duran’ın açılış konuşmasını yapması beklenmektedir. Dünya Tarafsızlık günü paneli daha sonra “Atavatan Türkmenistan” uluslararası dergisi imtiyaz sahibi Adem Kula’nın, Türkiye-Türkmenistan Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İsmail Necdet Aygün’ün ve İstanbul üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Nurcan Güder’in sunumları ile devam edecek. 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

 

 

Ýene-de okaň

Gazagystanda Merkezi Aziýanyň iň uly metjidi açyldy

Ata Watan Eserleri

Ýaponiýanyň daşary işler boýunça döwlet ministriniň Türkmenistana sapary meýilleşdirilýär

Ata Watan Eserleri

Ýaponiýada täze hökümet düzüldi

Ata Watan Eserleri