JEMGYÝET

Dünya Halter Şampiyonası 2018’de Aşkabat’ta Yapılacak

Asya oyunlarını başarılı ile tamamlayan Türkmenistan 2018 yılında da önemli bir spor etkinliğine ev sahipliği yapacak. Buna göre, 2018 yılında Dünya Halter şampiyonası Aşkabat’ta yapılacak.

Uluslararası Halter Federasyonu Başkanı (İWF) ve Uluslararası Olimpiyat Komitesi Fahri üyesi Tamas Ajan, Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov’a 2018 yılında Dünya Halter Şampiyonası’nı Aşkabat’ta düzenlenmesi dolayısıyla teşekkür mektubu gönderdi.

Tamas Ajan, 26 Kasım 2017 tarihinde ABD’nin Anaheim kentinde düzenlenen Uluslararası Halter Federasyonu’nun Yürütme Kurulu toplantısında Kasım 2018 tarihinde Dünya Halter Şampiyonasını Aşkabat’ta düzenlemek konusunda oybirliğiyle karar alındığını ifade etti.

Bununla ilgili Uluslararası Halter Federasyonu, Türkmenistan Halter Federasyonu ve Türkmenistan Ulusal Olimpiyat Komitesi arasında karşılıklı mutabakat zaptına imza atıldığını belirtti.

İWF Başkanı Ajan, Nisan 2017’de Asya Halter Şampiyonası’nı ve Eylül ayında Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları’nın Aşkabat’ta üst düzeyde organize edildiğini her zaman hatırladıklarını kaydederek, Türkmenistan’ın beyaz Mermerli Aşkabat şehrindeki Olimpik kompleksinin olağanüstü imkânlarından ve Türkmen halkının sıcak konukseverliğinden hala etkilendiklerini kaydetti.

Tamas Ajan, bu bağlamda 2018 yılında Aşkabat’ta düzenlenmesi planlanan Dünya Halter Şampiyonası’nın da üst düzeyde organize edileceğine inandığını kaydetti. Ajan, Türkmen Lideri’ne spora verdiği desteklerden ötürü ayrıca teşekkür etti.

Dünya Halter Şampiyonası’nın 24 Kasım ve 3 Aralık 2018 senesinde Aşkabat’taki Olimpiyat Kompleksi’nde düzenlenmesi beklenmektedir. Aşkabat’ın Dünya Halter Şampiyonası’na ev sahipliği yapması için bütün altyapı hazır. Olimpiyat Kompleksi’nde turnuvanın düzenlenmesi için bütün koşullar bulunmaktadır.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Ýene-de okaň

Türkiýäniň wise-prezidenti Arkadag şäherine baryp gördi

Ata Watan Eserleri

Jewdet Ýylmaz: türkmen tebigy gazyny dünýä bazaryna çykarmakda hyzmatdaşlyga taýýardyrys

Ahalteke atçylyk sungaty ÝUNESKO-nyň sanawynda

Hökümetara türkmen-türk toparynyň 7-nji mejlisi geçirildi

Jewdet Ýylmaz: Türkmenistan esasy söwda hyzmatdaşymyz

Türkiýe Respublikasynyň eksport harytlarynyň sergisi badalga aldy

Ata Watan Eserleri