JEMGYÝET

Balich Worldwide Shows Asya Oyunları açılış ve kapanış törenleri yapacak

17-27 Eylül 2017 tarihinde düzenlenecek Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları’na hazırlanan Türkmenistan’da bu oyunların açılış ve kapanış törenleri için hazırlıklar başladı. Asya Oyunları İcra Komitesi, bu alanda çalışacağı ortağını açıkladı.

Dünyaca tanınmış Balich Worldwide Shows şirketi, Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları’nın açılış ve kapanış törenlerinin hazırlık çalışmalarını yürütecek. Olimpiyat Köyü’nün inşası yapan Türk şirketi, törenlerin düzenlenmesinden sorumlu olacak.

Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları İcra Komitesi Başkanı Dayanç Gulgeldiyev, Aşkabat 2017 Oyunları’nın Türkmenistan’da düzenlenecek ilk büyük spor organizasyonluğu olduğunu ve bu oyunların Türkmenistan’ın tarihinde önemli yer edineceğini kaydetti. Türkmen yetkili, bu nedenle Asya Oyunları’nı en güzel bir şekilde organize etmeyi amaçladıklarını, bundan dolayı tecrübeli olan Balich şirketi ile anlaştıklarını ifade etti.

Balich Worldwide Shows, eğlence üretim pazarında lider olan İtalyan merkezli bir firmadır. Şirket, Olimpik törenlerden ulusal kutlamalara, kalıcı şovlardan tüm dünyadaki eğlence simgelerine kadar geniş ölçekli etkinlikleri düzenliyor.

Balich'in Olimpiyat deneyimi: Torino 2006, Soçi 2014 ve Rio 2016 Olimpiyat Oyunlarının törenlerini ve Salt Lake City 2002, Londra 2012 ve Tokyo 2020'nin bayrak taşıma etkinliklerini organize etti.

İtalyan şirketin başkanı Marco Balich, mükemmel yapımları ve altyapıları, yüksek standartlardaki tesisleri ve teknolojileri içeren şaşırtıcı bir site olan Olimpiyat Köyünde düzenlenen Asya Oyunlarının törenleri için olimpiyat uzmanlığını sunmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Törenler Aşkabat Olimpiyat Stadyumunda gerçekleştirilecek. Olimpiyat Köyünün merkezinde bulunan 45 bin seyirci kapasiteli dev spor tesisi, futbol ve atletizm spor dallarının tesis olarak uzun yıllar hizmet verecek. Ayrıca stadyum benzersiz bir görünüm ve geleneksel bir Türkmen sembolü olan Ahalteke atın heykeli ile şehrin simgesi haline gelmiştir.

Kaynak :Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Halkara ahalteke atçylyk assosiasiýasynyň XIV mejlisi geçirildi

Ata Watan Eserleri

Beýik Britaniýanyň daşary işler ministri Aşgabada geldi

Türkmenistan bilen Beýik Britaniýa täze ylalaşyklara gol çekdiler

Beýik Britaniýanyň daşary işler ministri Merkezi Aziýa saparyna başlady

“Galkanyň” hokkeýçileri «Türkmenistanyň at gazanan sport ussady» diýen hormatly ada eýe boldular

“Galkan” – çempion

Ata Watan Eserleri