TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Bakan Kılıç, Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi Amanlıyev’i Kabul Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye’nin Eylül ayında Aşkabat’ta düzenlenecek ’5. Asya Salon Sporları ve Savunma Sporları Oyunları’ konusunda Bakanlık olarak Türkmenistan’a gereken yardımı yapacağını ve uygun olması durumunda kendisinin de açılış seremonisine katılacağını ifade etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkmenistan'ın Ankara Büyükelçisi İşankuli Amanlıyev'i makamında kabul etti. Görüşmede Büyükelçi Amanlıyev, Türkmenistan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin çok iyi bir seviyede ilerlediğini belirterek, iki ülke arasında spor alanındaki ilişkilerin iyi bir seviyede olduğunu ve iki ülkede düzenlenen spor organizasyonlarına karşılıklı katılım sağlandığını dile getirdi. Büyükelçi Amanlıyev, Eylül ayında Aşkabat'ta düzenlenecek '5. Asya Salon Sporları ve Savunma Sporları Oyunları'nın açılışına Bakan Çağatay Kılıç'ı davet etti.

Bakan Çağatay Kılıç ise '5. Asya Salon Sporları ve Savunma Sporları Oyunları'nın tanıtımı konusunda işbirliği talep eden Büyükelçiye olumlu yanıt verdi. Görüşmede, Türkiye ile Türkmenistan arasındaki ilişkilerin memnuniyet verici düzeyde olduğunu dile getiren Çağatay Kılıç, Aşkabat'ın '5. Asya Salon Sporları ve Savunma Sporları Oyunları'na ev sahipliği yapmasının önemine işaret ederek, yarışmalarda yer alamayacak olmasına rağmen Türkiye'den bir kafilenin oyunlara gönderileceğini ve programının uygun olması durumunda oyunların açılış seremonisine katılacağını bildirdi. Bakan Çağatay Kılıç, oyunların tanıtım etkinliğinin nisan ayının son çeyreğinde yapılabileceğini belirterek, Bakanlık olarak oyunlar konusunda gereken yardımı yapacaklarını da ifade etti.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

 

Ýene-de okaň

Türkmenistanda geçiriljek saýlawlar barada käbir gyzykly maglumatlar

Jozef Baýden: medeni hyzmatdaşlyk amerikan-türkmen gatnaşyklarynyň özenidir

“Arkadag şäheri hakynda” Türkmenistanyň Kanuny

Teswirle