JEMGYÝET

Bağımsızlık Affı: 1636 tutuklu serbest kaldı

Türkmenistan’daki önemli ve büyük bayramlarda hüküm giymiş kişilere yönelik düzenlenen af geleneği Bağımsızlık Bayramı’nda da devam ettirildi. Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Bakanlar Kurulu’nun düzenlenen genişletilmiş toplantısında af kararnamesine imza attı ve bu kararname çerçevesinde aralarında yabancı ülke vatandaşları da olmak üzere 1636 kişi aftan yararlandı.

Devlet Güvenlik Konseyi Sekreteri, Savunma Bakanı, Türkmenistan Devlet Başkanlığı’na bağlı af konusunda önerilerin hazırlanması komisyon Başkanı Y. Berdiyev, Bakanlar Kurulu’nda Bağımsızlık Bayramı için hazırlanan af kararnamesi hakkında bilgi verdi. Türkmen Lider, bu bilgi doğrultusunda hazırlanan kararnameyi imzaladı.

Türkmen Lider Bakanlar Kurulu toplantısında askeri yetkililere aftan yararlanan vatandaşların bayramı evlerinde geçirmeleri için gereken çalışmaları yapmak konusunda bir dizi talimatlarda bulundu. Devlet Başkanı ayrıca, vilayet, il, şehir ve ilçe valilerine serbest kalan vatandaşlara iş imkânının sağlanması yönünde talimatlar verdi.   

 

Ýene-de okaň

Halkara ahalteke atçylyk assosiasiýasynyň XIV mejlisi geçirildi

Ata Watan Eserleri

Beýik Britaniýanyň daşary işler ministri Aşgabada geldi

Türkmenistan bilen Beýik Britaniýa täze ylalaşyklara gol çekdiler

Beýik Britaniýanyň daşary işler ministri Merkezi Aziýa saparyna başlady

“Galkanyň” hokkeýçileri «Türkmenistanyň at gazanan sport ussady» diýen hormatly ada eýe boldular

“Galkan” – çempion

Ata Watan Eserleri