JEMGYÝET

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Türkmenistan’a geldi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 2 günlük resmi ziyaret için Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’a geldi. İki ülkenin ulusal bayrakları ile süslenen Uluslararası Aşkabat havalimanında konuk Cumhurbaşkanı Aliyev’i Türkmenistan geleneğine göre, tuz ve ekmekle karşılandı.

Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Raşid Meredov tarafından karşılanan İlham Aliyev ve beraberindeki heyet, daha sonra ziyaret döneminde ikamet edeceği Oğuzkent oteline geçti. Aliyev bugün temasları kapsamında Halk Hakıdası anıtlar kompleksini, Olimpiyat Kompleksini ve Halı Müzesini gezdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yarın 22 Kasım’da Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından resmi tören ile karşılanacak. Ardından üst düzey görüşmeler yapılacak.

İki ülke Lideri mevcut ikili münasebetler yanı sıra ülkeleri yakından ilgilendiren uluslararası ve bölgesel konuları değerlendirecek. Liderler görüşmesinde ticaret, enerji, ulaştırma, lojistik, eğitim, kültür, spor ve turizm alanındaki işbirliği olanakları ele alınacak. Görüşmeler kapsamında bir dizi ikili anlaşmalara imza atılacak.

Ýene-de okaň

Aşgabat-Türkmenabat ýokary tizlikli awtomobil ýolunyň Tejen-Mary bölegi açyldy

Ata Watan Eserleri

Hormatly Prezidentimiz ýokary tizlikli Aşgabat – Türkmenabat awtomobil ýolunyň Tejen – Mary böleginiň açylyş dabarasyna gatnaşdy

Ata Watan Eserleri

Türkiýäniň ilçisi: Ankara-Aşgabat uçar gatnawlaryny ýola goýmak meýilleşdirilýär

Türkmenistanyň we Özbegistan Respublikasynyň Daşary işler ministrlikleriniň arasyndaky syýasy geňeşmeler geçirildi

“Galkan” toparynyň ynamly ýeňşi: 15-1

Ata Watan Eserleri

Özbegistanyň Prezidenti: Türkmenistan bilen köptaraplaýyn gatnaşyklar has-da ösdüriler