TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Türkmen Dışişleri Bakanı’nı kabul etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Raşid Meredov’u kabul etti. Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinde yer alan habere göre, İlham Aliyev Azerbaycan ile Türkmenistan arasındaki ilişkilerin zengin bir tarihe sahip olduğunu belirterek, bugünkü günde tüm alanları kapsayan ikili ilişkilerin başarılı bir şekilde geliştiğini söyledi.

İki ülkenin hem ikili hem de çok yönlü işbirliğini geliştirdiğini kaydeden Aliyev, son yıllarda ortak çabalarla ikili münasebetlerin yeni seviyelere taşındığını belirtti. Aliyev, Azerbaycan ile Türkmenistan’ın siyasi, enerji, ulaştırma ve kültür alanlarında işbirliğini başarılı bir şekilde sürdürdüğünü kaydederek, bundan sonraki dönemde de işbirliğinin daha da gelişeceğini ifade etti.

Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Raşid Meredov, Azeri Cumhurbaşkanı’na Türkmenistan Devlet Başkanı’nın selamını ve mesajını iletti. Türkmen Bakan, Türkmenistan Devlet Başkanı’nın adından İlham Aliyev’i Azerbaycan’ın Bağımsızlık Günü ile tebrik etti.

İlham Aliyev tebrikler ve mesaj için teşekkür ederek, iki ülke devlet başkanlarının arasındaki dostane ilişkilerin, ülkeler arasındaki münasebetlerin geliştirilmesinde önemli bir faktör olduğunu ifade etti.

Görüşmede, iki ülke arasındaki işbirliği imkanları ve olanakları değerlendirildi.

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň Ylymlar akademiýasyna täze ýolbaşçy saýlandy

Türkmenistanyň Prezidenti Gazagystanda döwlet saparynda bolar

Burj Halifa Türkmenistanyň Döwlet baýdagynyň şekilinde ýalkym saçdy

Teswirle