TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Avaza’da çocukların spor ve kültür festivali

Türkmenistan’ın Hazar Denizi kıyısındaki turizm incisi Avaza turizm bölgesinde Hazar’a kıyısı olan ülkelerin – Türkmenistan, Azerbaycan, Kazakistan, Rusya ve İran’ın okul öğrencilerinin katılımıyla Spor ve Kültür Festivali yapıldı.

Festival kapsamında öğrenciler sporun 6 dalında; güreş, mini futbol, voleybol, 3×3 basketbol, masa tenisi ve satranç branşlarında yarışacaklar. 200 civarında öğrenci, Avaza’daki Dayanç çocuk kültür ve eğlence merkezine yerleşti. Rusya’nın çeşitli bölgelerinden Dağıstan, Kalmıkya, Astrahan bölgesinden çocuklar geldi.

Festival kapsamında öğrenciler sanat dallarındaki becerilerini de sergiledi. Konuk öğrenciler için bir dizi eğlence programları hazırlandı.

Spor müsabakalar Avaza spor kompleksinde yapıldı. 28 hektar alana kurulan Avaza spor kompleksinde birçok spor dalından tesisler bulunmaktadır.

Hazar’a kıyısı bulunan ülkelerden gelen öğrenciler büyük bir heyecanla müsabakalara başladılar. İlk gün voleybol, futsal, masa tenisi ve satranç müsabakaları yapıldı. Festival sonrasında dereceye giren takımlar ödüllendirildi. Festival gala konser ile son buldu.

Ýene-de okaň

Gurbanguly Berdimuhamedow Ýaponiýanyň Premýer-ministri bilen duşuşdy

Halkara ahalteke atçylyk sport toplumynda baýramçylyk at çapyşyklary geçirildi

Türkiýäniň Prezidenti Türkmenistanyň Garaşsyzlyk gününi gutlady

Ata Watan Eserleri

Teswirle