TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
DÜNÝÄ

Avaza sınır karakolu açıldı

Türkmenistan Devlet Başkanı, Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Balkan vilayetine gerçekleştirdiği çalışma ziyareti çerçevesinde Avaza sınır karakolunun açılışına katıldı.

Devlet Başkanı tarafından başlatılan askeri reform çerçevesinde inşa edilen yeni karakolda askerleirn hizmet etmesi için uluslararası standartlar çalışma ve yaşam koşulları oluşturuldu. Açılış töreninde Devlet Başkanı’na yeni askeri araçlar gösterildi. Türkmen Lider, Türkmenistan'ın deniz sınırlarının güvenilir bir şekilde korunması için savaş ve devriye gemilerini, tekneleri ve özel ekipmanları inceledi.

Türkmen Lider, sınır karakolu için satın alınan çeşitli askeri araçların özellikleri hakkında yetkililerden bilgi aldı. Devlet Başkanı, bundan sonraki dönemde de sınır kuvvetlerinin maddi ve teknik altyapısını güçlendirmeye devam edeceklerini söyledi.

Devlet Başkanı ayrıca, bu sınır karakolunda Devlet Güvenlik Kurulu toplantısını gerçekleştirildi. Toplantıda, Savunma, İçişleri, Milli Güvenlik Bakanı, Sınır Kuvvetleri, Başsavcı, Yüksek Mahkeme Başkanı, Göç İdaresi Başkanı, Gümrük İdaresi Başkanı, Adalet Bakanı ve Ekonomik Suçlarla Mücadele Kurumu Başkanı rapor verdi.

Toplantıda, Bağımsızlık Bayramı’na yapılan hazırlıklar ve askeri geçit töreni için yapılacak organizasyonlar ele alındı.  

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

 

Ýene-de okaň

Gazagystanda Merkezi Aziýanyň iň uly metjidi açyldy

Ata Watan Eserleri

Ýaponiýanyň daşary işler boýunça döwlet ministriniň Türkmenistana sapary meýilleşdirilýär

Ata Watan Eserleri

Ýaponiýada täze hökümet düzüldi

Ata Watan Eserleri