TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

Avaza ’da Ulaştırma ve Lojistik Konferansı

Türkmenistan’ın incisi Avaza Milli Turizm Bölgesinde yer alan Berkarar otelde Türkmenistan Ulaştırma ve Lojistik konferansı gerçekleşiyor.

Yarına kadar devam etmesi beklenen konferansa Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Çin, Avusturya, Rusya,  Azerbaycan,  ABD , Birleşik Krallık ve  Litvanya gibi ülkelerden katılım gerçekleşti.

“Atavatan Türkmenistan” Uluslararası dergisinin de yerinde takip ettiği konferansa derginin imtiyaz sahibi Adem Kula da bir sunum yaparak Türkmenistan’ın ulaştırma alanında gerçekleştirdiği reformlar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.  Kula, sunumunda, özellikle Kuzey Güney ve Doğu Batı geçişlerinde yapılan yatırımlar sayesinde Türkmenistan’ın ulaştırma alanında bir merkez haline geldiğini kaydetti. TürkmenbaÈ™y deniz limanın  devreye girmesiyle Hazar Denizi geçişlerinde ulaştırma şirketlerinin Türkmenistan’ı tercih edeceklerini söyledi.

Konferansın yarın TürkmenbaÈ™y limanının ziyareti ile sona ermesi beklenmektedir. Konferans kapsamında, Atavatan Türkmenistan dergisi de yurt dışından gelen konuşmacılara etkin dağıtıldı.

 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

«Aşgabat-Hazar» ugry boýunça täze gatnaw ýola goýuldy

125 ýyllyk kompaniýa logosyny üýtgetdi

Duşanbede türkmen-täjik işewürler forumy geçiriler

Teswirle