TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
DÜNÝÄ

“Atavatan Türkmenistan” uluslararası Dergisinin Yeni Projesi hayata geçiyor

Yayınlanmaya başladığı ilk günden beri Türkmen ve yabancı basında her sayısı haber olan “Atavatan Türkmenistan” uluslararası dergisinin yeni sayısı Türkmenistan’ın Bağımsızlığının 25. Yılına özel olarak yayınlanacaktır. Yeni sayımızın çalışmaları son aşamada devam etmektedir.

Yeni sayımızın yayınlanması ile şu ana kadar toplam 100.000 adet dergiyi Türkmenistan’da ve dünyanın çeşitli ülkelerinde dağıtmış olacağız.  Şu ana kadar, Türkmenistan’ın Devlet Başkanının Türkiye, Kore, Avusturya, Almanya ziyaretleri vesilesiyle özel sayıları yayınlayan dergi ekibi, Haziran 2016 da  BM Genel Sekreterinin Türkmenistan ziyareti vesilesiyle de bir sayı yayınladı. BM özel sayımızın BM resmi twitter hesabından dünyaya duyurulurmuştur.

Dergi ekibimiz son olarak , www.atavatan-turkmenistan.com sitesini modern haber ajansına uygun olarak yeniden yapılandırdı. Yeni Projemiz, Türkmenistan’ın Bağımsızlığının 25. Yılına bağış edilmiştir. Günlük haber ve analizlerin yayınlanacağı yeni sitemizde, derginin arşivini PDF ve e-dergi formatında okumana da imkân yaratıldı. Atavatan Türkmenistan uluslararası dergisi, Türkmen, Türk ve yabancı şirketlerin desteği ile yayınlanmakta olup, ücretsiz olarak dünya kamuoyuna servis edilmektedir. Bu vesileyle, Atavatan Türkmenistan’daki gelişmeleri dünyaya duyurmaya yardımcı olan, şirketlere ve onların değerli yöneticilerine teşekkürü borç biliriz. 

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň Baş Assambleýanyň wise-başlygy hökmünde işini dowam etdirýär

Ata Watan Eserleri

BMG-niň merkezinde Halkara Nowruz güni bellendi

Rumyniýada Halkara Nowruz güni bellendi

Teswirle