JEMGYÝET

Atavatan Türkmenistan Dergisinin 11. Sayısı Yayınlandı

Türkmenistan’ın yurtdışı tanıtımına katkı sağlamak, Türkmenistan hakkında doğru bilgi sahibi olmak isteyenlere önemli bir kaynak niteliği taşıyan Atavatan Türkmenistan Dergisi ayrıca; Türkmenistan-Türkiye ve Türkmenistan’ın üçüncü ülke ve kuruluşlarla ilişkilerini derinlemesine analiz edip söz konusu çalışmalarını kaliteli yayınlarıyla dünya kamuoyunun beğenisine sunan Atavatan Türkmenistan dergisinin 11. Sayısı başarıyla yayınlandı. Bugüne kadar Türkiye’den Cumhurbaşkanı, Başbakan ve onlarca Bakanlığın desteğini alarak Türkiye’nin her sektörde ve kültürel tarihle alanda Türkmenistan politikasını yansıtan Atavatan Türkmenistan Dergisi ayrıca akademik, sivil toplum ve çok uluslu – uluslar üstü kurumların da desteğini hep yanında hissetti.

Bunun yanında Türk şirketlerinin Türkmenistan pazarında tanıtılması ve bu bağlamda en etkin şekilde çalışmaların en üst makamlarca duyurulması olanağı en uygun koşullarda Atavatan Türkmenistan Dergisi ile oluşturuldu. Başta buna destek çıkan Türkmenistan Devletine ve desteklerini esirgemeyen Türk Türkmen ve diğer firmalarımıza teşekkürlerimizi sunmak istiyoruz.

Kutlanmakta olan Türkmenistan Sağlık Programı 20.yıl dönemi vesilesiyle kapak konusu olarak “Türkmenistan-Dünya Sağlık Örgütü” ilişkilerini seçen Atavatan Türkmenistan dergisi ekibi, son sayısında, sağlık, enerji, tarih, kültür, gibi konuları irdeleyen makaleleri yayınlamıştır. Bu sayıda Avrupa Birliği Komisyonu Başkan Yardımcısı, Enerjiden Sorumlu Başkanı Sn. Maroş Sefçoviç’in Türkmenistan-AB enerji ilişkilerini analiz eden özel yazısı yayınlanmıştır. Dergimizin bu sayısında ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri – Türkmenistan İş Konseyi Başkanı Sn. Erik Stewart ile yapılan söyleşi de yayınlanmıştır.  Dergimizin tüm sayılarını www.atavatan-turkmenistan.com sitesinden dijital ortamda okuyabilir ya da ücretsiz talep edebilirsiniz. (atavatan@atavatan-turkmenistan.com)

İlan ve Destek Veren Firmalar

Dergimizin son sayısına, Tepe Türkmen A.Ş, Türk Hava Yolları, Türkmen Hava Yolları, Coca Cola Botlers Türkmenistan, Halil Avcı şirketler Grubu – Tema Mühendislik, İlk İnşaat, Arifiye Fıdancılık, Rönesans ET, Nata Holding, BüroSeren Mobilya, Erege İnşaat, Baharlı Textile & Yarn Factory, Göçmaksan Makine, Mutlular Transport, Beta Transformer, Ruhabat Textile Complex ve Yimpaş AVM destek vermiştir.

Toplam 5000 adet basılan dergi Türkmenistan, Türkiye başta olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde dağıtılmaktadır. Atavatan Türkmenistan dergisi şu ana kadar toplam 70.000 adetten fazla basılmıştır. İnternet sitemiz üzerinden binlerce kişi dergimizi dijital ortamda takip etmekte olup, Birleşmiş Milletlerin resmi twitter hesabından ve Türkmenistan Devlet medya organları aracılığı ile Atavtan Türkmenistan Dergisi tüm dünyaya duyurulmaktadır.

bilgi ve ilan için: atavatan@atavatan-turkmenistan.com

Ýene-de okaň

Hormatly Prezidentimiz Serdar Berdimuhamedow baýramçylyk çärelerine gatnaşdy

Ata Watan Eserleri

Aşgabatda “Türkmen-hytaý zenanlarynyň dünýäsi” atly forum geçirildi

Ata Watan Eserleri

«Magtymguly» atly kitap çapdan çykdy

Türkmenistanyň Prezidenti Magtymguly Pyragy medeni-seýilgäh toplumynyň açylyş dabarasyna gatnaşdy

Ata Watan Eserleri

Magtymguly Pyraga bagyşlanan medeniýet ministrleriniň halkara maslahaty geçirildi

Ata Watan Eserleri

Magtymguly Pyragynyň doglan gününiň 300 ýyllygyna bagyşlanyp, medeniýet ministrleri derejesinde geçirilýän halkara maslahata gatnaşyjylara