TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Atavatan Danışmanlık ile Doğuş Üniversitesinde eğitim imkânı

Türkiye’de üniversite eğitimi konusunda danışmanlık hizmetini sunan Atavatan Danışmanlık LTD, Türkiye’nin önde gelen vakıf üniversitelerinin biri olan Doğuş üniversitesi ile anlaştı. Buna göre, Türkmenistanlı öğrenci adayları, Atavatan Danışmanlık aracılığıyla Türkiye’nin önemli üniversitelerinin birinde indirimli fiyat üzerinden eğitim alabilecek.

 

Doğuş üniversitesinde eğitim için daha fazla bilgiyi +90 532 401 71 52  irtibat numarasından İMO ve WhatsApp uygulamaları aracılığıyla alabilirsiniz. Bunun gibi +90 538 086 26 06 IMO hesabından da ulaşabilirsiniz! Daha fazla bilgi için www.atavatan-turkmenistan.com sitesini takip edebilirsiniz!

 

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi

 

Atavatan Danışmanlık aracılığıyla Doğuş üniversitesinde, sadece lisans eğitimi değil, ayrıca, yüksek lisans ve doktora eğitimi alma imkânı da sunulmaktadır. Bunun gibi 2 yıllık ön lisans eğitimini almak isteyen adaylar Atavatan Danışmanlık’a başvurabilirler.

 

Daha fazla bilgi için

 

Atavatan Danışmanlık ve Tercüme Merkezi

Aksaray mahallesi Koçibey sokak,  Erler Apt No:34 D:7 Kat:4  Fatih/ İstanbul

E: Mail Adres : atavatanltd@gmail.com          

Telefon : +90 532 401 71 52 (Türkiye)

Telefon : +90 212 633 4000

IMO Atavatan : +90 532 401 71 52

WhatsApp  Atavatan : +90 532 401 71 52

 

İşte Doğuş üniversitesinde Eğitim Alabileceğiniz Fakülteler

 

  • Hukuk Fakültesi

 

İstanbul Anadolu yakasının merkezi olarak kabul edilen Kadıköy’de Acıbadem semtinde yer alan Fakülte, konumu itibarıyla her türlü vasıta ile kolay ulaşım imkânı sağlarken; öğrencilerin dört yıl boyunca sürdürecekleri öğrenim hayatlarında şehirle iç içe olmalarına ve İstanbul gibi bir dünya şehrinin sunduğu sayısız olanaktan da kolaylıkla yararlanmalarına fırsat vermektedir.

 

  • Fen Edebiyat Fakültesi

 

Fen-Edebiyat Fakültesi Doğuş Üniversitesi’nin kurulduğu 1997 yılından beri eğitim vermektedir. Fakültede bulunan İletişim Bilimleri, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı bölümleri öğrencilerine kapsamlı ve nitelikli lisans programları sunarken; Matematik Bölümü ile Fizik ve Kimya Birimleri de üniversitenin tüm lisans öğrencilerine çeşitli düzeylerde zorunlu ve seçmeli dersler açarlar.

 

  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

 

Bu fakültede, İktisat bölümü, işletme bölümü, uluslararası ilişkiler bölümü, uluslararası ticaret ve işletme bölümü ile Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü bulunmaktadır. Fakültedeki üçü Türkçe diğerleri İngilizce eğitim veren yedi bölümün her biri disiplinler arası bağlantıyı pekiştiren, öğrencinin kendi yetenek, ilgi ve eğilimlerine uygun zengin bir ders havuzuna sahip ve hızla değişen dünyanın taleplerine yanıt verecek niteliktedir.

 

  • Mühendislik Fakültesi

 

 Fakültede, Endüstri Mühendisliği (İngilizce), Endüstri Mühendisliği (Türkçe), Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği (Türkçe), Makine Mühendisliği (İngilizce),  Makine Mühendisliği (Türkçe), Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce),  İnşaat Mühendisliği (Türkçe) ve  Yazılım Mühendisliği (Türkçe) programları mevcuttur.

 

 

  • Sanat ve Tasarım Fakültesi

 

Fakültede, Sanat ve Tasarım Fakültesi Grafik (İngilizce ve Türkçe Bölümleri ile), Görsel İletişim Tasarımı, Mimarlık, İç Mimarlık, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Grafik Tasarımı, 2017-2018 eğitim öğretim yılında açılmış olan Moda Tasarımı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları ve Oyunculuk alanlarında yetenekli, yaratıcı, üretken, yaşadığı topluma yaratıcı katkılar üretebilecek, ileri teknolojiyi kullanabilecek, sanat yolu ile toplumsal projeler gerçekleştirebilecek, uluslararası boyutlarda sanat eserleri ve tasarımlara imza atabilecek, endüstriye ve teknolojiye katkıda bulunabilecek niteliklerde öğrenci yetiştirmeyi amaçlamıştır.

 

 

Doğuş Üniversitesi Hakkında

 

Doğuş markası, eğitime adanmış yarım asra yaklaşan bir anlam ifade etmektedir. Doğuş Üniversitesi eğitimde ilklerin sahibi, yeniliklerin öncüsü olarak, geçmişinden aldığı güçle geleceği yetiştirmektedir.

 

1995'te kurulan Doğuş Eğitim Vakfı'nın başarılı çalışmaları ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edilen 09 Temmuz 1997 tarih ve 4281 Sayılı Kanun ile açılan Doğuş Üniversitesi, kamu tüzel kişiliğine sahip önceliği kar amacı olmayan bir vakıf üniversitesidir.

                                                                    

Hızlı bir akademik ilerleme ile yükseköğretimde kendine kısa sürede başarılı bir yer edinen Doğuş Üniversitesi; 5 fakültede 27 lisans programı, meslek yüksekokulunda 8 ön lisans programı, 2 enstitüde 17 yüksek lisans ve 7 doktora programı ile yükseköğretimin her kademesinde yer almaktadır. 2001 yılında, yaşam boyu eğitim anlayışıyla Sürekli Eğitim Merkezi kurulmuştur.                                                                                                   

 

17 yıldır seçkin bir akademik kadro ile kaliteli eğitim verme, donanımlı öğrenciler yetiştirme ve bilim dünyasına nitelikli katkı yapmayı öncelik alan Doğuş Üniversitesi, bu hedefinden ayrılmadan ilerlemektedir. Akademik kaliteye verilen önem, Doğuş Üniversitesi hanesine yazılan başarıların sürekli artmasını, farklı kaynaklarca yapılan tarafsız sıralamalarda Doğuş Üniversitesi'nin en iyiler arasında yer almasını sağlamaktadır. En önemli iki örnek olarak; Web Of Science verileri ve URAP raporları, Doğuş Üniversitesi'nin dünyanın en iyi ilk 2 bin üniversitesi arasında yer aldığını, İstanbul'un ise en iyi ilk 3 vakıf üniversitesi (tıp fakültesiz) arasında bulunduğu göstermektedir. Doğuş Üniversitesi'nin sadece Türkiye'de değil yurtdışında akademik kariyerine ya da meslek yaşamına devam eden, alanında kalıcı ve öncü işlere imza atan mezunları ise bu başarıyı taçlandıran sonuçlar olarak görülmektedir.

 

Öğrencilerinin yüksek donanımlı, entelektüel birikim sahibi, ülkesinde ve dünyada yaşanan gelişmeleri izleyen ve analiz edebilen, sorunlara çözüm üretme pratiği kazanmış, yaşadığı topluma duyarlı, sorumluluk sahibi, etik anlayışı yerleşmiş, özgüveni gelişmiş bireyler olarak mezun olması, Doğuş Üniversitesi'nin en önemli varlığıdır. İnsanlığa hizmet hedefiyle aydınlık bir eğitim yolunda ilerlemekle ve her zaman önce insana yatırım yapmakla gurur duyulmaktadır.

 

Geleceğin gençlere gençlerin de eğitime emanet olduğunun bilinciyle, Doğuş adına yakışır aydınlık beyinli nesiller yetiştirilmeye devam edilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň Prezidenti daşary ýurt döwlet Baştutanlaryny gutlady

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan Hytaýa 4-nji turba geçirijini çekmek mümkinçiligine seretmäge taýýar

Türkmenistanda 11 milliard dollarlyk ýapon maýasy

Teswirle