TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Asya Pasifik Yayın Birliğinde Aşkabat 2017 Oyunları’na övgü

Asya Pasifik Yayın Birliği (ABU) Genel Kurulu tarafından Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta 17-27 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunlarının seviyesinden büyük bir memnuniyet duyulduğu açıklandı. Geçtiğimiz günlerde Çin Halk Cumhuriyeti'nin Sichuan kentinde 54.ABU Genel Kurulu toplantısı gerçekleştirildi ve bu toplantıya Türkmenistan Televizyonu başta olmak üzere 200’den fazla yayıncı kuruluş katıldı.

Toplantıda, ortaklıkların genişletilmesi, büyük spor olayları ve uluslararası olaylardan doğrudan yayın organizasyonu alanında deneyim alışverişi, personel eğitimi gibi konularda görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda Aşkabat’ta düzenlenen 5.Asya Oyunlarının seviyesinden memnun kalındığı ifade edildi. Yapılan sunumlarda, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta yapılan devasa çalışmalar sonrasında Aşkabat 2017 Oyunlarının büyük bir başarı ile sonuçlandığı belirtildi. Orta Asya bölgesinde dev spor organizasyonuna ev sahipliği yapan Türkmenistan’ın başarısından söz edildi.

Ayrıca, 5.Asya Oyunlarının yüksek seviyede yapılmasının dünya topluluğunun Türkmenistan ile yakıntan tanışmasına, ülkenin spor alanında itibarını yükseltmeye yardım ettiği kaydedildi.

Asya Pasifik Yayın Birliği (ABU) her gün dünyanın televizyon kanallarına ve internet dünyasına haber servis ediyor. Bu birliğe Asya ve Okyanus bölgesinde 60 ülke üye. Türkmenistan 2012 yılında üye oldu. Şu anda birliğin potansiyel izlenim kitlesi 3 milyar kişidir.

Bu arada, 2018 senesinde 55. Asya Pasifik Yayın Birliği (ABU) Genel Kurulu toplantısın Aşkabat’ta yapılması kararlaştırıldı. 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň Prezidenti “Deňiz han” atly harby gämi bilen tanyşdy

Ata Watan Eserleri

Aşgabat-Daşkent: ýük awtoulag kompaniýasyny döretmek teklip edilýär

Ata Watan Eserleri

Türkmenistanyň Prezidenti Singapur Respublikasynyň ýolbaşçylaryny gutlady

Ata Watan Eserleri