TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
DÜNÝÄ

Asya Oyunları tanıtımında Facebook ve Twitterden yararlanılacak

Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı, diğer kamu kurumları ile birlikte Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunlarının tanıtımını yapacak. Bunun için bir program hazırlandı. Dünya basınında, televizyonlarda ve diplomatik çevrelerde Asya oyunlarının anlatılması ve tanıtımının yapılması için seferberlik başlatıldı. Bu kapsamda dünyaca ünlü Euronews, CCTV, Rossiya-24 gibi haber kanalları ile işbirliği yapılacak. Bu kanallarda özel röportajlar, programlar ve tanıtım reklamları yayınlanacak.

Bunun yanı sıra ulusal internet sitelerinde aktif haber paylaşımı yapılacak. Bu konuda Uluslararası Spor Federasyonları, diğer ülkelerin ulusal olimpiyat komiteleri ile işbirliği yapılacak. Youtube, Facebook, twitter, instagram gibi sosyal paylaşım ağlarının hizmetlerinden de aktif olarak istifade edilmesi öngörülüyor.

Öte yandan, Asya Oyunları’nı tanıtmak amacıyla Eylül ayına kadar diğer ülkelerde yapılacak dev spor organizasyonluklarında tanıtım programları düzenlenecek. Şubat ayında Japonya’nın Sapporo kentinde Asya Kış Oyunları, Kazakistan’ın Almatı kentinde Ocak-Şubat aylarında Dünya Kış Üniversite Oyunları, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de Temmuz ayında İslam Spor Oyunları gerçekleştirilecek. Bu dev spor organizasyonları kapsamında Aşkabat’taki 5.Asya Oyunları’na ilişkin tanıtım etkinlikleri yapılacak.

Ayrıca, Birleşmiş Milletler’ in New York ve Cenevre ofislerinde tanırım töreni ve fuarlar gerçekleştirilecek.

Bunlardan başka da, Türkmenistan’da ve yurtdışında uluslararası konferanslar, medya forumlar, tanıtım toplantıları yapılacak. Asya Oyunları ile ilgili uluslararası dergilerde özel sayılar hazırlanacak.

 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Türkmenistan-Russiýa: ylalaşyklaryň toplumyna gol çekiler

Türkmenistanyň Prezidenti Sadyr Žaparowy doglan güni bilen gutlady

Türkmenistanyň daşary işler ministriniň Azerbaýjana sapary

Teswirle