TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Asya Oyunları ilk gün: Türkmenistan 37 Madalya kazandı

5. Asya oyunları bugün start aldı. 17 Eylül 2017 tarihinde yapılacak muhteşem açılış ile dünyanın 64 ülkesinden sporcuları ve mülteci takımını ağırlayacak Aşkabat oyunları bugün yapılan ilk oyunlarla başlamış oldu. 

Asya oyunlarının ilk gününde Türkmenistanlı sporcular çok iyi performans gösterdi ve toplam 37 madalya ile en çok madalya kazanan ülke oldu. Türkmenistanlı sporcular Altın madalya sayısı ile de ilk sıraya yerleşti. Türkmen sporcular günün ilk gününde yerel saat ile 22:00 itibariyle toplam 16 altın madalya kazandı. Türkmenistan’ın kazandığı gümüş madalyaların sayısı ise 14 oldu.  Türkmen sporcular ayrıca 7 bronz madalya kazandı. Türkmen sporcuları toplam 13 madalya ile Özbekistan takip etti. Özbek sporcular toplam 2 Altın, 3 gümüş ve 8 bronz kazandı. Madalya sıralamasında 3 yer alan Taylandlı sporcular toplam 7 madalya, yani,  2 altın, 2 gümüş, 3 bronz madalya kazandı.  Toplam madalya sıralamasında Pakistanlı ve Moğolistanlı sporcular sırasıyla 4. ve 5. Oldu. Bugün sporcular Milli Güreş, Ju jitsu ve futsal alanında yarışlar gerçekleştirildi.

Haber Güncelleme: 22:00

 

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 Türkmenistan’da gerçekleştirmekte olan Asya oyunları hakkındaki son dakika haberleri, ayrıca, Türkmenistan ile ilgili günlük haberleri Türkçe olarak takip etmek için, bizim sosyal medya hesaplarımızı beğenmeniz yeterlidir. Türkmenistan Dışişleri nezdinde akredite olan, Asya oyunları uluslararası gazeteci kategorisinde takip eden Ekibimiz Siz için haberleri anında paylaşmaktadır.

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

 

Ýene-de okaň

Türkmenistan maýadarlary gämi gurluşygyna çagyrýar

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan-BAE: ulag ulgamyndaky hyzmatdaşlyk işjeňleşdiriler

Ata Watan Eserleri

Guterreş: ulag pudagyny özalky ösüşine getirmek üçin bilelikde işlemeli

Ata Watan Eserleri