JEMGYÝET

Asya 1. Ju Jitsu Şampiyonasında açılış töreni gerçekleşti

Başkent Aşkabat önemli bir spor yarışına ev sahipliği yapıyor. Gelecek sene 5. Asya oyunlarını gerçekleştirmeye hazırlanan Başkent Aşkabat’ta deneme yarışları devamlı yapılmaktadır.  Bu kapsamda bugünlerde devam etmekte olan Asya 1. Ju Jitsu Şampiyonası da hem Asya oyunlarına hazırlık anlamında güzel bir tecrübe olurken, Asya’da Ju Jitsu alanında Şampiyonanın bundan sonra da geçirilmesine başlangıç olmaktadır.

 

Bugün saat 16:00’da Asya 1. Ju Jitsu Şampiyonasının açılış töreni gerçekleşti ve açılış töreninden sonra yarışın ilk şampiyonları belli olmaya başladı. Karşılıklı Savaş Sanatı Grubunda gerçekleştirilen açılış törenine, Uluslararası Ju Jitsu Federasyonun başkanı Panagiotis Theodoropoulos , Asya Ju Jitsu Federasyonu yetkilileri, Türkmen devlet yetkileri, yabancı misyon şefleri, uluslararası akredite gazeteciler, yerli ve yabancı spor severler katıldı.

Uluslararası Ju Jitsu Federasyonun başkanı Panagiotis Theodoropoulos başkent Aşkabat’ta böyle önemli yarışın gerçekleştirilmesi için desteklerini esirgemeyen Türkmen Liderine teşekkür etti ve bu yarışa önemli sporcuların katılmakta olduğunu beyan etti. Açılış konuşmalarının ardından Türkmen sanatçıları görsel şovlar ile sunum yaptılar. Türkmen Milli Küştepdi Dansı, izleyenleri coşturdu.

 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Halkara ahalteke atçylyk assosiasiýasynyň XIV mejlisi geçirildi

Ata Watan Eserleri

Beýik Britaniýanyň daşary işler ministri Aşgabada geldi

Türkmenistan bilen Beýik Britaniýa täze ylalaşyklara gol çekdiler

Beýik Britaniýanyň daşary işler ministri Merkezi Aziýa saparyna başlady

“Galkanyň” hokkeýçileri «Türkmenistanyň at gazanan sport ussady» diýen hormatly ada eýe boldular

“Galkan” – çempion

Ata Watan Eserleri