JEMGYÝET

Aşkabat’tan İstanbul Havalimanına uçuşlar bugün başlıyor

İstanbul Havalimanından Aşkabat’a uçuşlar bugün başlıyor. Anadolu Ajansının servis ettiği habere göre, aralarında Aşkabat’ın da olduğu 10 yeni şehre İstanbul Havalimanından uçuşlar başlıyor.  THY hâlihazırda İstanbul Havalimanı’ndan Ankara, Gaziantep, Adana, İzmir, Trabzon, Antalya, Ercan ve Bakü olmak üzere 8 noktaya  sefer icra etmektedir. Yeni seferler ise, yurt içinde Diyarbakır ve Hatay’a, yurt dışında ise Paris, Frankfurt, Münih, Tiflis, Aşkabat’a yapılacaktır.  THY yarın ise yurt dışında Moskova ve Kuveyt’i, yurt içinde de Kayseri’yi uçuş ağına ekleyecek. Böylece sefer sayısı 18’e çıkacak.

Anadolu Ajansının haberine göre, Aşkabat seferleri haftada 4 sefer karşılıklı (Salı, Perşembe, cumartesi, Pazar) gerçekleşecek. THY açılışa özel fiyatlarla bilet satışını başlattı.

Türk medyasında yer alan başka bir habere göre, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Otobüs AŞ’ye ait İstanbul Havalimanından  “Bagajlı Lüks Taşımacılık” yapan HAVAİST’te, sefer sayısı 140’a çıkartıldı. Karar, Türk Hava Yolları’nın (THY) 10 Ocak’tan itibaren İstanbul Havalimanı’ndaki mevcut uçuşlarını karşılıklı olarak artıracak olması nedeniyle alındı.

 

Ýene-de okaň

COP-28 sammiti: dünýä döwletleriniň başlangyçlary

Putin Türkmenistanyň ilçisinden ynanç hatyny kabul eder

Türkmenistanyň Prezidentiniň COP-28 mejlisindäki ÇYKYŞY

Türkmenistanyň Prezidentiniň BMG-niň Baş sekretarynyň orunbasary bilen duşuşygy

Türkmenistan howanyň üýtgemegi boýunça Sebit merkezi başlangyjyny öňe sürýär

Türkmenistan teklip edilýän Howa we Saglyk boýunça Jarnamany goldaýar