TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

Aşkabat’ta Asya Ağır Atletik Federasyonu Kongresi yapıldı

Bugün Aşkabat’ta Asya Ağır Atletik federasyonunun kongresi yapıldı. Kongrede 23-29 Nisan tarihlerinde Olimpik köyünde gerçekleştirilecek Asya Ağır Atletik şampiyonası ele alındı. Türkmenistan’da ilk defa yapılan bölgesel yarışa Japonya’dan, Çin’den, Güney Kore’den, Kuzey Kore’den, Oman’dan, Kuveyt’ten, Suriye’den ve diğer ülkelerden gelen 200 sporcu yarışacak. Toplam 30’dan fazla ülkeden gelen sporcular yarın birincilik için ter dökecek.

Kongreyi Türkmenistan Milli Ağır Atletik Federasyon Başkanı Berdiniyaz Matiyev açtı. Daha sonra söz alan Uluslararası Ağır Atletik Federasyonu Başkanı Tomos Ayan, Olimpik Köyünün kalitesinin çok iyi olduğunu belirtti. Asya Ağır Atletik Federasyonu Başkanı Muhammed Yusuf Al Mana ise, ağır atletik spor türünün Türkmen Liderinin girişimi ile ilk defa Asya Oyunları yarışlarının listesine dâhil edildiğini ifade etti.

Bu sene başında Uluslararası Ağır Atletik Federasyonu kadınlar grubunda yeni ağırlık derecesini kabul etti. Buna göre, daha önce 7 kilograma kadar olan ağırlık derecesi 8 kilograma kadar arttırıldı. Böylece, Aşkabat’taki yarın başlayacak yarış ile ilk defa yeni ağırlık derecesi uygulanmış olacaktır.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Çoganly ýaşaýyş toplumynda seýilgäh gurmak boýunça bäsleşik

Halkara Nowruz güni mynasybetli täze awtobus ugry ýola goýuldy

«Türkmenbaşy-Garabogaz-Gazagystan serhedi» boýunça bäsleşik

Teswirle