TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
DÜNÝÄ

Ankara Büyükelçiliğinde Enerji ve Spor Konularında Basın Toplantısı yapıldı

Türkmenistan Ankara Büyükelçisi Sn. Işankulu Amanlyev tarafından basın mensuplarının katılımı ile bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. “Atavatan Türkmenistan” dergisinin de davet edildiği söz konusu bilgilendirme toplantısında Türkmenistan'da yaklaşmakta olan V. Asya Oyunları ile Türkmenistan'ın bu sene başkanlığını yaptığı Enerji Şartı konuları basının bilgisine servis edildi.

 

Büyükelçi Amanlyev, Asya Olimpiyatları hakkında çok detaylı bilgiler verdi. Etkinlik logosu ve olimpiyat maskotunun tanıtımına kadar birbirinden değerli bilgileri basının bilgisine servis etti.

 

Basın tarafından özellikle oyunların yerinde takip edilmesi gibi konular Türk basın mensuplarınca sıkça sorulan sorular arasında yer aldı.

 

Bilindiği üzere 18. özel sayısını Asya Oyunları için hazırlayan  “Atavatan Türkmenistan” dergisi büyük bir beğeni ile At bayramı etkinlikleri kapsamında dağıtımına başlanmıştı. 

Toplantıda Türk Basın mensupları da söz konusu dergimizi büyük bir beğeni  ile okumuş ve çalışmalarında yararlanmak üzere talep etmişlerdir. Toplantıya dergimiz adına katılan imtiyaz sahibi Sn. Adem Kula dergimizin Asya oyunlarının tanıtımına yaptığı katkı hakkında bilgi vermiş, Asya oyunlarına ilgi duyan Türk basın mensuplarına bu konuda detaylı bilgi vermeye hazır olduğunu beyan etmiştir.

Kaynak: Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

 

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň Baş Assambleýanyň wise-başlygy hökmünde işini dowam etdirýär

Ata Watan Eserleri

BMG-niň merkezinde Halkara Nowruz güni bellendi

Rumyniýada Halkara Nowruz güni bellendi

Teswirle