TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

Altyn Asyr’ın AFC CUP’taki yeni zaferi

AFC Cup 2017 turnuvasında mücadele eden Türkmenistan’ın Altyn Asyr takımı, Kırgızistan’ın güçlü ekiplerinden Dordoi Dinamo takımı 3:0’lık skorla yendi. 2 Kırgız, Türkmen ve Tacik takımlarının yer aldığı D grubunda Altyn Asyr ile Tacikistan’ın İstiklal takımı 10’ar puanla liderliğe koşuyor.

 Türkmen ekibi, ülkenin batısındaki Balkanabat kentindeki stadyumda Kırgız ekibi Dordoi Dinamo takımı ile mücadele etti. Altyn Asyr karşılaşmanın ilk yarısında bulduğu goller ile Kırgızistan lig şampiyonunu yenmeyi başardı. Türkmen takımından maçın 14. dakikasında Altymyrat Annadurdyyev, 17. ve 35.dakikalarında Arslanmurat Amanov penaltıdan attı.

Gruptaki 4 karşılamanın sonucunda Altyn Asyr ile İstiklal’ın 10’ar puanı, Dordoi Dinamo’nun 3 puanı bulunurken, Kırgızistan’ın diğer ekibi Alay takımının henüz puanı yok.

Öte yandan, Türkmenistan’ın bu haftadaki spor başarıları futbolla bitmiyor. Öğrencilerin arasında Romanya’da düzenlenen satranç turnuvasında Türkmenistan 2 gümüş madalya kazandı. 40 ülkeden yüzlerce sporcunun katıldığı turnuvada, Azat Nurmammaedov ve Mari vilayetinden Farhad Kazimov madalya kazanmayı başardı.

Ayrıca, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen Ashihara karate Avrasya Kupası’nda Türkmenistanlı Farhat Cumayev altın madalya kazandı. 15 ülkeden 200 civarında karatecinin katıldığı turnuvada, Farhat Cumayev altın, Muhammet Nurgeldiyev gümüş, İzzat Tairov ve Meher Haciyeva bronz madalya kazandı.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

 

Ýene-de okaň

Futbol boýunça dünýä çempionatynyň senesine üýtgeşiklik girizilýär

Ata Watan Eserleri

Türkmenistanyň Prezidenti “Deňiz han” atly harby gämi bilen tanyşdy

Ata Watan Eserleri

Aşgabat-Daşkent: ýük awtoulag kompaniýasyny döretmek teklip edilýär

Ata Watan Eserleri