TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

Alman şirketi, Türkmen piyasasındaki yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor

Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov, Rohde & Schwarz Alman şirketinin kıdemli başkan yardımcısı  Hartmut Yeshke ile görüştü.

Yaklaşık 80 yıldır kablosuz iletişimin tüm alanlarında kalite hizmet veren Alman şirketinin temsilcisi, Türkmenistan piyasasındaki yerini sağlamlaştırmayı hedeflendiklerini kaydetti. Hartmut Yeshke, Avrupalı ve uluslararası iş dünyası temsilcilerinin, Türkmenistan ile işbirliğine büyük ilgi duyduğunu söyledi.

Türkmenistan’ın da yabancı ortaklarını ile daha verimli işbirliği için hazır olduğunu söyleyen Türkmen Lider, üslendikleri sorumluluklara büyük önem veren Alman firmaları ile yapılan işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Devlet Başkanı, Türkmenistan ile Almanya arasındaki ticari münasebetlerin geliştiğine dikkat çekerek, bu alanda ortak hükümetler arası çalışma grubunun rolünün önemli olduğunu ifade etti.

Alman işadamı, Türkmen Lideri’ne test ölçüm, yayıncılık ve medya, bilişim güvenliği, güvenli haberleşme, izleme ve kestirme, güvenli iletişim ve radyo izleme/tespit sistemleri gibi alanlarda faaliyet gösterdiği hakkında bilgi vererek, Almanya dışında temsilciliklerinin bulunduğunu ve söz konusu alanlarda geniş yelpazede servis hizmetlerini sağladıklarını ifade etti.

Türkmen Lider, Türkmenistan’ın bundan sonraki dönemde teknolojik alana büyük önem verdiklerini, iletişim ve telekomünikasyon, yüksek hızlı bilgi ve multimedya teknolojileri alanlarına son teknolojilerin çekilmesine ilgi duyduklarını belirtti.

Taraflar görüşme sonunda iki işbirliğinin uzun vadeli dönemde geliştirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulundu. 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!

 Resmi  Facebook Hesabımız için  : 

 https://www.facebook.com/AtavatanTurkmenistanJournal/    

Resmi Line Hesabımız

https://line.me/R/ti/p/%40atavatanjournal

Line İD : @atavatanjournal       

 Resmi Twitter Hesabımız için

https://twitter.com/AtavatanJournal

Resmi Linkedin Hesabımız için :       

 https://www.linkedin.com/in/atavatan-turkmenistan-journal-91a056134/

 

Ýene-de okaň

Türkmenistan we Sankt-Peterburg söwda öýlerini açmakçy

“KamAZ”-yň täze hyzmat ediş merkezleri açyldy

Gümrük ulgamynda türkmen-rus hyzmatdaşlygy

Teswirle