JEMGYÝET

AFC Kupası’nda Türkmenistan derbisi

AFC Cup 2018 Kupası’nda D grubunda mücadele eden iki Türkmenistan takımı karşı karşıya geldi. Türkmenistan liginde son dönemde Altın Asır ve Ahal takımları arasındaki maçlar derbi olarak görülürken, iki takım bu defa AFC Cup ’ta karşılaştı. Başkent Aşkabat’taki Aşkabat stadında oynanan Altın Asır ve Ahal karşılaşmasında gol sesi çıkmadı. Maç 0:0 skoruyla sona erdi.

D grubunda Tacikistan İstiklok ve Kırgızistan’ın Alay takımları ile bir üst tura çıkmak için mücadele eden Altın Asır ile Ahal, ilk defa uluslararası bir turnuvada karşı karşıya geldi. Karşılıklı ataklar ve büyük bir çekişmeye sahne olan maçta taraftarları coşturacak bir gol sesi çıkmadı.

15 bin 600 seyircinin izlediği ve Bahreynli hakem Ammar İbrahim Hasan’ın düdük çaldığı maç golsüz berabere bitti.

D grubunun 3.turunun diğer karşılaşmasında Tacikistan’ın İstiklol takımı Kırgız Alay takımını maçın 48.dakikasında atılan penaltı golüyle 1:0’lık skorla yendi.

Böylece, 3.karşılaşmadan sonra D grubunda liderlik koltuğuna 7 puanla Tacikistan’ın İstiklol takımı yerleşti. Tacik takımını 5 puanla Altın Asır ve 4 puanla Ahal takımları takip ediyor. Grupta oynanan 3 karşılaşmadan sonra Kırgızistan’ın Alay takımının puanı bulunmuyor.

Ýene-de okaň

Baýramçylyk at çapyşyklary geçirildi

Türkmenistanyň Garaşsyzlyk güni: ýaşyl tugumyz Dubaý, Nýu-Ýork, Ankara we Abu-Dabiniň gijelerine ýalkym saçdy

Ata Watan Eserleri

Ärdogan: Türkiýe bilen Türkmenistanyň gatnaşyklary mundan beýläk-de ösdüriler

Baýden: Türkmenistan bilen hyzmatdaşlygymyzy giňeltmek ugrundaky tagallalarymyzy dowam etdireris

Özbegistanyň we Gyrgyzystanyň Prezidentleri Germaniýada saparda bolarlar

Frank-Walter Ştaýnmaýer: Germaniýa Türkmenistanyň hyzmatdaşy