TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

AFC Kupası D grubunda muhteşem dönüş

Türkmenistan futbol takımlarının mücadele ettiği AFC Cup Kupası’nda D grubunun 2.turunda muhteşem geri dönüşe imza atıldı. Lig şampiyonu Altın Asır, Balkanabat stadında ağırladığı Tacikistan’ın İstiklol takımı karşısında 0-2 geri düşmesine rağmen, maçın uzatmalarında attığı 2 golle maçı 2-2 bitirmesini bildi. Diğer Türkmen takımı Ahal ise Aşkabat’ta oynanan karşılaşmada Kırgızistan’ın Alay takımı gole boğdu. Karşılaşma 5:0 tamamlandı.

Türkmenistan takımları 13 ve 14 Mart tarihlerinde AFC Kupası’nın 2.turunda rakiplerini kendi ülkesinde ağırladı. 13 Mart’ta Aşkabat’taki Aşkabat stadında Ahal ile Alay takımları karşılaştı. Türkmen takımı, karşılamanın 27., 33., 36., 68., ve 90+2.dakikalarında attığı gollerle Kırgız ekibini 5:0’lık bir skorla yenmeyi başardı.

14 Mart tarihinde ise Altın Asır Balkanabat stadında Tacikistan’ın İstiklol takımı ile karşılaştı. Maçın ilk yarsında gol sesi çıkmadı. İkinci yarıda konuk ekip 50.dakikada Nikolay Zenko ve 59.dakikada Ahtam Nazarov’un golleriyle 2-0 öne geçti. Altın Asır takımı karşılamanın 90. ve 90+3.dakikalarında Murat Yakşiyev ve Altımurat Annadurdıyev’in golleriyle skoru eşitledi ve muhteşem geri dönüşüme imza attı. Maçın uzatmalarının sonuna doğru İstiklok takımının kalecisi müthiş bir kurtarışa imza attı. Bu kurtarış olmasaydı, Altın Asır üçüncü golü de bularak, rakibini yenme şansına sahip olabilirdi.

 

Ýene-de okaň

Türkmenistanyň Prezidenti GDA-nyň resmi däl sammitine gatnaşýar

Ata Watan Eserleri

Türkmenistanyň Prezidenti Gazagystanda döwlet saparynda bolar

Türkmenistanyň Prezidenti Wladimir Putini 70 ýaş ýubileýi bilen gutlady

Teswirle