TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

230 aile yeni evlerine kavuştu

Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ın güneydoğusundaki Parahat 7/4 sitesinde 6 tane 9 katlı konut törenle hizmete açıldı. 230’un üzerinde aile Kadir Gecesi günü yeni evlerine taşındı. Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ı dünyanın yaşam için en konforlu şehirlerinin birine dönüştürmek için büyük işler hayata geçirilmektedir. Söz konusu çalışmalar kapsamında son 10 yıl içerisinde Parahat sitesi büyüdü. Parahat 5 ve Parahat 6 sitelerinden sonra Parahat 7 sitesinde konut çalışmaları hızlandırıldı. Bu site Parahat 7/1, Parahat 7/2, Parahat 7/3 ve Parahat 7/4 olarak bölündü.

 Bu bölgedeki konut projeleri Aşkabat Valiliğinin siparişi üzerine kuruldu. Parahat 7/4 sitesinde 9 katlı 60 konut yanı sıra 5 kreş, 600 öğrenci kapasiteli 3 okul ve sağlık evi inşa edilecek. Bütün projeler, Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği’ne üye 20’den fazla inşaat firması tarafından yürütülüyor. Türkmen firmalar 44 konut, okul ve 3 kreş inşa etti.

Bütün konut projeler ailelerin konforlu ve huzurlu bir hayat sürmesi için dizayn edildi. Açılış törenine, yaşlılar, valilik yetkilileri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. Folklor gösterileri ile renkli görüntülere sahne olan açılış töreni sonrası aileler yeni evlerine taşındı.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Biržada nebit önümleri uly isleg bildirilýär

Türkmenistanyň Astrahandaky logistika merkezi Merkezi Aziýanyň Russiýa deňiz çykalgasy bolar

Ata Watan Eserleri

Azerbaýjan Rumyniýa tebigy gaz iberer

Ata Watan Eserleri

Teswirle