TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
BIZNES

2021 UCİ Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası Aşkabat’ta yapılacak

2021 yılında UCİ Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası, Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta yapılacak. Uluslararası Bisiklet Birliği (UCİ) Başkanı David Lappartient Avusturya’nın Innsbruck kentinde düzenlenen özel törende, Türkmenistan’ın önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağını açıkladı.

2017 yılında Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları’na ev sahipliği yapan Türkmenistan, geçtiğimiz günlerde 9-15 Eylül tarihlerinde Amul-Hazar 2018 Uluslararası ralli yarışlarını gerçekleştirdi. 1-10 Kasım tarihlerinde Dünya Halter Şampiyonası’nı düzenleyecek olan Türkmenistan, son yıllarda ev sahipliğini yaptığı dev uluslararası spor organizasyonlukları ile spor ülkesi konumunu ve saygınlığını kat be kat arttırdı.

2021 yılında sporun başka bir dalında uluslararası şampiyonaya ev sahipliği yapacak olan Türkmenistan, Aşkabat’taki Olimpiyat Kompleksi’ndeki 6 bin seyirci kapasiteli velodromda Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası’nı gerçekleştirecek.  

Türkmenistan Dünya Pist Bisikleti Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak 3’ncü Asya ülkesi olacak. Daha önce bu yarışlar Japonya’nın Maebasi ve Çin’in Hong Kong kentlerinde yapılmıştı.

Türkmenistan’da son yıllarda bisiklet sporu daha yaygın duruma geldi. Türkmenistan’ın girişimiyle 3 Haziran Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Bisiklet Günü olarak kutlanmaya başlandı.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Türkmenistanda dürli maksatly plastik kartlar öndüriler

Içerki bazarda tüýjümek önümler ýerlenildi

Owganystan TOPH taslamasyny başlamaga taýýar

Ata Watan Eserleri

Teswirle