TÜRKMENISTAN WE DÜNÝÄ HABARLARY
JEMGYÝET

200 Yeni Otobüs ve 100 Yeni Taksi Hizmete Başladı

Türkmenistan’ın Eylül ayında ev sahipliğini yapacağı Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları öncesinde yeni otobüsler ve taksiler satın alındı. Hyundai New Super Aero City marka otobüslerin 200 tanesi ve Toyota Corolla marka taksilerin 100 tanesi Aşkabat’ın sokaklarında halka hizmet vermeye başladı. Yeni modern marka otobüs ve taksiler halktan büyük beğeni topladı.

Türkmenistan Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dünyaca ünlü araba üreten şirketler ile yapılan sözleşmeler kapsamında 840 araç satın alındı. Bunun 500 tanesi Hyundai marka otobüs, 200 tanesi Toyota Corolla marka taksi, 50 tanesi Yutong marka orta sınıf otobüs, 50 tanesi Toyota Hiace marka minibüs ve 40 tanesi Yutong marka büyük otobüstür. 

Söz konusu araçlar Aşkabat’ta halka ve 5.Asya Oyunları kapsamında yurtdışından gelecek konuklara hizmete verecek. Bu araçlar hem yolcular hem de sürücüler tarafından test edildi ve beğeni kazandı. Mayıs ayında 30 otobüs Asya Oyunlarının sembolleri ile sokaklarda halka hizmet vermeye başlamıştı.

 

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

Ýene-de okaň

Türkmenistan bilen Russiýa ulag ulgamynda ähtnama gol çekişdi

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan maýadarlary gämi gurluşygyna çagyrýar

Ata Watan Eserleri

Türkmenistan-BAE: ulag ulgamyndaky hyzmatdaşlyk işjeňleşdiriler

Ata Watan Eserleri