07

Güney Kore enerji devi, Aşkabat-2017 Oyunları’nın resmi sponsoru

Orta Asya bölgesinde dev spor organizasyonluğa ev sahipliği yaparak, bir ilke imza atacak olan Türkmenistan’da 17-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları’na sponsor şirketlerinni sayısı artıyor.

Asya Oyunları İcra Komitesi, Güney Kore’nın dünyaca ünlü Hyundai Engineering şirketinin Aşkabat 2017 Oyunları’nın resmi ortağı olduğunu resmen duyurdu.

 Hyundai Engineering Başkanı ve CEO’su Sung Sang-Rok konuyla ilgili açıklamasında, Aşkabat 2017 Oyunlarının resmi sponsoru olmanın mutluluk verici olduğunu ifade etti. Koreli işadamı, bu dev spor yarışının Asya ve Okyanus ülkelerin halklarının farklı kültürlerini bir arada buluşturacak önemli bir etkinlik olacağını ifade etti.

2009 yılından bu yana Türkmenistan pazarında faaliyet gösteren Hyundai Engineering şirketi, Türkmen sporunun kalkınmasına önemli katkı sağlamıştır ve yerli Çandıbil takımın resmi sponsorudur.

64 ülkeden çok sayıda sporcunun katılacağı ve bugüne kadar düzenlenen en büyük ve kapsamlı Kapalı Salaon ve Savaş Sanatı Oyunları’nın biri olması beklenen Aşkabat 2017 Oyunları’na LG, Coca-Cola, Mastercard, Dragon Oil, Petronas, CNPC gibi birçok dev şirket sponsor olmuştur.

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *