07

Erdoğan, Türkmenistan’ı ziyaret edecek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov’a 60.doğum günü dolayısıyla tebrik mesajı gönderdi.

Tebrik mesajında Türkmenistan’ı ziyaret etmeyi düşündüğünü söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk halkının Sizin önderliğinizde kardeş Türkmenistan’ın uluslararası itibarını üst seviyelere çıkarmak için attığı kararlı adımları büyük memnuniyetle izlediğini kaydetti.

Türkmenistan’ın uluslararası prestijinin Eylül ayında büyük bir başarıyla düzenlenecek Kapalı Salon ve Savaş Sanatı 5.Asya Oyunları ile daha da artacağını belirten Erdoğan, kardeşlik ilişkileri temelindeki Türkmenistan ile Türkiye münasebetlerinin Türkmen Lideri’nin çabalarıyla güçlü bir ivme kazanacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmen mevkidaşına sağlık, mutluluk ve başarılar, Türkmenistan halkına ise refah ve mutluluk diledi.

Ayrıca, Türkmenistan Devlet Başkanı’nın doğum günüyle Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ve Bağımsız Devletler Topluluğu İcra Sekreteri Sergey Lebedev tebrik mesajıyla kutladı.  

Kaynak : Atavatan Türkmenistan Haber Ajansı (ATHA)

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *