07

Hazar ülkelerinin İnovasyon Teknolojiler Fuarı

Dünyanın enerji zengini bölgesi olan Hazar Denizi Havzasındaki ülkeler inovasyon teknoloji fuarında buluşacak. 12-13 Ağustos tarihlerinde Türkmenistan’ın Hazar Denizi kıyısındaki Avaza turizm bölgesinde Uluslararası İnavasyon Teknoloji Fuarı düzenlenecek. Fuar, Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilecek.

Söz konusu fuar, bu tarihlerde Avaza’da yapılacak Birinci Hazar Ekonomik Forumu kapsamında yapılacak. Ayrıca, 12 Ağustos tarihi Hazar Denizi günü olarak ta kutlanmaktadır. Bu bağlamda, Türkmenistan Ticaret ve Sanayi Odası, Dışişleri Bakanlığı ile birlikte bu organizasyonluğu gerçekleştirecek.

12 Ağustos 2019 tarihinde Avaza Milli Turizm Bölgesinde yapılacak 1. Hazar Ekonomik Forumu'na Azerbaycan, Kazakistan, Rusya ve İran’dan üst düzey devlet yetkililerinin ve ayrıca işadamlarının katılması bekleniyor.

Uluslararası toplantılar, Hazar İnovasyon Teknolojileri Fuarı ve sözleşmelerin imzalanması şeklinde üç farklı düzeyde düzenlenecek forumda Hazar'a kıyısı olan ülkeler arasında her alanda iş birlikleri, anlaşmalar ve fikir alışverişleri sağlanacak.

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *