07

Japon Başbakanı’ndan Türkmenistan’a teşekkür mektubu

Japonya Başbakanı Sindzo Abe, Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov’a EXPO 2025’e ev sahipliği yapacak Osaka’nın seçilmesi konusunda destek verdiği için teşekkür etti.

Japon Başbakanı gönderdiği mesajında, Paris’te düzenlenen Uluslararası Sergiler Bürosu Genel Kurul toplantısında EXPO 2025’e ev sahipliği yapma hakkının Osaka kentine verildiğini belirtti. Japon Hükümeti adından Türkmenistan’a sağladığı destekten dolayı teşekkür eden Abe, G20 Zirvesi'ne de ev sahipliği yapacak olan Osaka, Japonya’nın batı bölgesinin ekonomisinde önemli bir rol oynadığını, kentin kültür, turistik potansiyelinden ve misafirperverliğinden gurur duyduklarını ve bu duyguları Türkmen Lideri’nin de yaşayabileceğini belirtti.

Başbakan Abe, Türkmenistan’ın EXPO 2025’e katılımının ülkenin kültürünü ve iş fırsatlarını dünyaya tanıtmak ve bu potansiyelini daha da genişletmek için mükemmel bir fırsat sağlayacağına inandığını kaydetti.

Japonya’nın EXPO 2025’e hazırlanmaya başlayacağını ve daha önce toplanan tecrübe kapsamında bu alanda titizlikle çalışacaklarını belirten Japon Başbakanı, Osaka’daki  EXPO 2025’le Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşmak için Dünya Fuarı’nda çeşitli çözümleri tartışarak ve test ederek gelecek bir toplum oluşturmak için Türkmenistan ile birlikte çalışmak istediklerini dile getirdi.

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *