07

Bakan Yardımcısı Dursun: Türkiye İpek Yoluna Büyük Önem Vermektedir

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı (UNESCO) himayesinde Başkent Aşkabat’ta gerçekleşmekte olan ‘Büyük İpek Yolu’nun önemi: Büyük İpek Yolu'nun Önemi: şimdiki ve gelecekteki gelişimi’ konulu uluslararası konferansta katılımcılara hitap eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Haluk Dursun Türkiye’nin İpek Yolu’na büyük önem verdiğini kaydetti. Türkmenistan’da önemli bir konferansta bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını kaydeden Bakan Yardımcısı, Modern İpek Yolu tur paketini başlattıklarını ve bu alandaki çalışmaların hızlandırılması gerektiğini ifade etti.

Yarın da devam edecek olan konferansta “Büyük İpek Yolu’nun güzergahında bulunan ülkelerin BM 2030 hedeflerine ulaşılması yönündeki tecrübesi”, “Tarihi yollardan modern karayollarına doğru: Büyük İpek Yolu’nun canlanması”, “Büyük İpek Yolu üzerinde ticaret ile kültürün yaygınlaştırılması” gibi konularda sunumlar yapılacak.

Konferansa katılan misafirler için Alparslan Türkmen Milli Drama Tiyatrosu’nda Köroğlu ve Agayunus tiyatro oyunu gösterilecek. Ayrıca, Mahtumkuli Milli Saz ve Drama Tiyatrosu’nda Galkınış Türkmen-Avsuturya Semfoni Orkestrası’nın konseri izlenecek.   

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *