07

Ermenistan yeni büyükelçi atadı

Ermenistan Türkmenistan’a yeni büyükelçi atadı. Ermenistan’ın Aşkabat Büyükelçisi olarak atanan Garnik Badalyan, Türkmenistan Devlet Başkanı Sayın Gurbanguli Berdimuhamedov’a güven mektubunu sundu. Konuk büyükelçi, Türkmenistan’da kendi ülkesini temsil etmekten büyük bir mutluluk duyduğunu kaydederek, Ermenistan ile Türkmenistan’ı iyi münasebetlerin ve karşılıklı çıkara dayalı işbirliğinin birleştirdiğini kaydetti.

Türkmen Lider, Ermenistan’ın yeni büyükelçisine diplomatik görevinde başarılar dileyerek, iki ülke arasındaki diyaloğun giderek geliştiğini ifade etti.

Daha sonra taraflar Türkmenistan ile Ermenistan arasındaki münasebetleri ele alındı. Özellikle ticari ve ekonomik işbirliği değerlendirdiler. Devletlerarası münasebetlerin gelişmesinde pek çok alanın kapsayan işbirliği anlaşmalarının önemli hizmet verdiği ifade edildi. Bunun yanı sıra ortak Hükümetler arası Komisyonun ülkeler arasındaki mutabık kalınan anlaşmaların hayata geçirilmesi ve işbirliğinin genişletilmesi açısından büyük rol oynadığı belirtildi.

Türkmen Lider ve Büyükelçi, kültür, spor ve eğitim alanındaki işbirliği konularında da görüş alışverişinde bulundu. Ermeni Büyükelçi, iki ülke arasındaki münasebetlerin geliştirilmesi için çaba göstereceğini kaydetti.

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *