07

Türkmen Lideri: Sporcular Barış Elçileri

Bugün Aşkabat’ta Dünya Halter Şampiyonası’nın açılış töreni düzenlendi. Açılış töreninde Türkmenistan Devlet Başkanı’nın Dünya Halter Şampiyonası’na katılımcılara gönderen mesajı, Türkmenistan Spor ve Gençlik Politikalar Bakanı Dayanç Gulgeldiyev tarafından okundu. Türkmen Lider mesajında, sporcular - dünyanın barış elçileri olduğunu ifade ederek, haltercilerin Dünya Şampiyonası’nda yeteneklerini sergileyerek, adil bir kazanma isteğiyle Olimpiyat hareketinin yüksek hedeflerine ulaşmak için çaba göstermelerini diledi. Devlet Başkanı, sporcular için önemli olan bu yarışın sporseverler için de harika bir spor bayramı olduğunu ifade etti.

Uluslararası Halter Federasyonu (İWF) Başkanı Tamas Ajan da konuşmasında, Türkmenistan’da olmaktan büyük memnuniyet duyduğunu, Türkmenistan’ın bu şampiyonaya güzel bir şekilde hazırlandığını kaydetti. Türkmenistan’daki dünya şampiyonasının birçok yönden avantajlı olduğunu, yeni kategorilerin eklendiğini ve yeni rekorlara imza atılacağını, 2020 Tokyo Olimpiyatları yolunda ise önemli bir yarış olduğunu söyledi.

Ardından Türkmenistan Spor ve Gençlik Politikalar Bakanı Dayanç Gulgeldiyev, Dünya Halter Şampiyonası’nın resmen başladığını ilan etti. Türkmenistan sanatçıları sahne çıkarak, Türkmenistan Devlet Başkanı’nın şarkısını seslendirdiler.

İleti bırak

E-mail adresiniz yayınlanmıyacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmişti *